Olenemata sellest, millest sai alguse ülemaailmne tarneahela kriis, taandub see tootmisettevõtete jaoks ühele asjale: tootmise jaoks oluliste osade puudumisele. Siin võib 3D-printimine olla võimas liitlane.
Tarneahela probleeme kinnitab selgelt HUBSi hiljutine aruanne Supply Chain Resilience. Raportis tunnistab 98% ettevõtetest, et neil on vaja väljakutsetega toime tulemiseks hakata tegutsema, kuid ainult 63% on seda tegelikult tegema hakanud.
Pandeemia ajal ja pärast seda on paljud tootmisettevõtted pidanud oma olemasoleva tarneahela põhjalikult üle vaatama. Mõned on teinud piinavaid jõupingutusi uute tarnijate leidmiseks. Kuid oleme ka näinud mitmeid näiteid ettevõtetest, kes kasutavad 3D-printimist oma tegevuse jaoks oluliste osade tootmiseks. See on viinud turvalisema ja prognoositava tarneahelani.

Õiged detailid õigeaegselt 3D-printimisega
3D printimine või lisav tootmine erineb suuresti osade traditsioonilisest töötlemisest. Esiteks on see lisav protsess. See tähendab, et lisatakse materjali, nagu näiteks polümeer, komposiit või metall, selle asemel, et eemaldada see plast- või metallplaadilt, nagu CNC freesimisel. 3D-printimine tähendab ka seda, et geomeetria osas pole praktiliselt mingeid piiranguid. See muudab detaili keerukamaks ja võib aidata muuta detaile kergekaalulisemaks või optimeerida funktsionaalsust.
Kuid tarnahelas 3D-printimise kasutamise puhul kasutatakse seda tehnoloogiat alternatiivina hangitud osadele, printides need kas ettevõtte siseselt või kohaliku teenindubüroo kaudu. See võimaldab tootmisettevõtetel saada detaile õigel ajal, vähese või puuduva laoseisuga.
Teine eelis on lühendatud tarneaeg. Mitte ainult osade tootmise puhul, vaid ka koostude ühendamisel (mis võtab aega) üheks ainsaks 3D-prinditud osaks. Iteratsioon, ning nende sagedus ja kiirus, on veel üks suur argument 3D-printimise kasuks.
Sisuliselt võib 3D-printimise eelised tarneahela takistuste leevendamiseks kokku võtta järgmiselt:
- Lühendatud tarneajad
- Vähendatud laokulud
- Õigeaegselt valminud osad
- Jätkusuutlik tootmine
- Lihtsustatud koostud
- Osade parem jõudlus
- Kiire ja vaba osade kordamine
TÕMBA ALLA MEIE JUHEND TÖÖSTUSLIKU 3D-PRINTIMISE KOHTA
Näiteid ettevõtetest, kes kasutavad oma tarneahelas 3D-printimist
Et anda aimu, mida on võimalik saavutada kasutades oma 3D-printerit või tellides printimisteenust allhankena, vaata allolevaid näiteid ettevõtetest, kes seda teevad.
Vestas
Pärast tuuleturbiinide tootmiseks ja paigaldamiseks vajalike tööriistade hankimisega seotud väljakutseid hakkas Taani ettevõte Vestas uurima, kuidas oma üldist tootmisprotsessi optimeerida. Kasutades Markforged-i nutikat tarkvara, digitaalset ladustamist ja 3D-printereid, saab ettevõte nüüd toota mistahes tööriistu, mida nad parasjagu vajavad, millal ja kus nad neid vajavad.
FarmDroid
Alustava ettevõtte kasvatamine võib olla rusuv ja kulukas. Taani ettevõte FarmDroid kasutab 3D-printerite parki mitte ainult prototüüpid printimiseks, vaid ka sildade tootmiseks ning teatud teiste osade, mis käivad nende hinnatud põllumajanduslikes robotites.

Kas saame kasutada 3D-printimist oma tarneahela probleemide puhul
Niisiis, kuidas saate olla kindel, et 3D-printimine sobib hästi just sinu ettevõttele osade tootmiseks? Esiteks peaksid teadma 3D-printimise võimalusi ja piiranguid. Millised materjalid on saadaval ja millised omadused neil on? Milliseid tulemusi on võimalik saavutada tolerantsi, suuruse, tugevuse, pinnaviimistluse ja muu osas.
Teiseks peaksid vaatama üle osad, mida soovid toota. Kas mõni neist sobib traditsioonilise töötluse asemel printimiseks? Näiteks võib alumiiniumist valmistatud õiges suuruses osa olla 3D-prinditud tugevdatud sünikkiust komposiidist. See detail on sama tugev, kuid saad selle toota kiiremini ja väiksemate kuludega, kasutades ettevõttesisest 3D-printimist.
Kui vajad praktilisi juhiseid 3D-printimise kasutusele võtmise kohta, võta ühendust meie 3D-printimise meeskonnaga. Neil on hulganisti kogemusi ettevõtete abistamisel nende 3D-printimise väljakutsete lahendamises.