leia oma failid hetkega

Leia oma failid hetkega, märgistades need pilves järjehoidjatega

Paljud ettevõtted otsivad võimalust andmete pilvepõhiseks salvestamiseks, haldamiseks ja jagamiseks. Me kõik soovime, et tööks vajalikud failid oleksid kiiresti ja hõlpsalt leitavad. Sageli aga kulutame väärtuslikke töötunde olemasolevate süsteemide faili- ja kaustastruktuuride läbi kammimisele. Mis oleks, kui saaksid oma faile kergelt siltidega varustada, neid sel viisil otsida ja saada neist kasutajasõbraliku ülevaate? Meil on sulle häid uudiseid: see kõik on võimalik meie pilvepõhisel platvormil 3DEXPERIENCE.

Platvormil 3DEXPERIENCE säilitatakse sinu andmeid koostööruumis Collaborative Space ja saad selleks kasutada rollis Collaborative Industry Innovator pakutavaid tööriistu.

Koostööruumi Collaborative Space võib vaadelda kui sinu andmete varasalve. See mahutab tohutul hulgal faile ja vajadusel saad seda veelgi laiendada. Siin hoitakse faile ilma selleks kaustastruktuuri loomata. Muretsemiseks pole aga põhjust – otsitava faili leidmiseks ei peagi kogu hoidlat läbi kerima, sest failide haldamine ei käi üldse siin.  

Selle asemel pakub 3DEXPERIENCE failide kiireks ja lihtsaks leidmiseks eraldi tööriistu.

Üks selliseid väärtuslikke tööriistu on rakenduses Bookmark Editor pakutavaid järjehoidjad. Teine võimalus on kasutada rakendust 3Dsearch, mida tutvustame lähemalt teises postituses.  

Failide märgistamine rakenduses Bookmark Editor  

Järjehoidjate struktuuri loomist platvormil 3DEXPERIENCE võib võrrelda kaustastruktuuri loomisega sinu jagatud võrgukettal, kuigi see toimib mõnevõrra erinevalt. Samas just need erinevused annavad sulle failide haldamisel senisest märksa rohkem paindlikkust ja vabadust. 

Järjehoidjatest võib mõelda kui siltidest. Selle asemel, et panna failid järjehoidjasse – tavapärane protseduur failide kaustadesse paigutamisel –, lisad nüüd failile hoopis järjehoidja – sarnaselt siltide lisamisega. See tähendab, et fail pole piiratud üksnes ühe järjehoidjaga, vaid neid saab ühele failile lisada mitu.

Järjehoidjate struktuuri sirvimine on samas väga sarnane tavalise kaustastruktuuri sirvimisele. Järjehoidjad on Bookmark Editoris korraldatud järgmisel viisil: 

  • järjehoidjate tööruumidena; 
  • järjehoidjate kaustadena. 

Järjehoidjate tööruum kujutab endast ülataseme kausta, järjehoidjate kaustad aga alamkaustu. Faile saab lisada ükskõik millisel tasemel. Vaatame seda lähemalt: 

Failide haldamine ja jagamine järjehoidjate süsteemi abil – kiiresti ja hõlpsalt  

Järjehoidjatega varustatud faile on lihtne jagada teiste organisatsiooni töötajatega. Kuna ühele failile saab lisada mitu järjehoidjat, võivad erinevad kasutajad luua mitmeid struktuure ja korrastada järjehoidjaid oma käe järgi. See tähendab, et sinu käsutuses on kõik vajalik oma seadistuse kohandamiseks. 

Rakendus Bookmark Editor pakub kasutajatele mitmesuguseid võimalusi. Muuhulgas saad: 

  • vaadata ja muuta metaandmeid; 
  • hallata valmiduse astmeid; 
  • luua versioone või harusid; 
  • vaadata failistruktuuri 
  • ja teha palju muud. 

Samuti saad seda platvormil 3DEXPERIENCE kombineerida teiste rakendustega, pukseerides drag & drop funktsiooni abil soovitavat sisu – näiteks rakendusse 3DPlay failide vaatamiseks või mõnda pilvepõhisesse disainirakendusse (xShape, xDesign jms). 

Lisaks on sul võimalik tellida dokumente, et hoida ennast kursis neis tehtavate uuenduste ja muudatustega. Muudatuste tegemisel saad teavituse – näiteks kui muudetakse valmiduse astet või luuakse olemasolevast failist uus versioon.  


Loe lisaks: Kuidas Pässilä Bicycles töötab oma CAD-andmetega pilves


Bookmark Editori integreerimine SOLIDWORKSIGA

Kui sinu arvutisse on juba installitud SOLIDWORKS, pääsed kõikidele andmetele ligi ka SOLIDWORKSI kaudu. Siin tuleb sulle appi lisandmoodul 3DEXPERIENCE. Piisab, kui valid toimingupaanilt 3DEXPERIENCE’i ja logid kasutajana sisse. Seejärel kuvatakse samad rakendused, mis on leitavad ka platvormil, sealhulgas rakendus Bookmark Editor koos kogu sinu organisatsiooni sisuga. 

Leia oma failid hetkega

Luues SOLIDWORKSIS uue faili või töötades failiga, mida pole veel platvormil 3DEXPERIENCE salvestatud, saad uut faili salvestades sellele kohe lisada ka järjehoidjad. Valides lisandmoodulis „Save with Options“, avaneb salvestusdialoog täiendavate valikutega, mis võimaldavad sul lisada olemasolevatele järjehoidjatele ühe või mitu aktiivset dokumenti. 


Loe lisaks: Failide korrastamine 3DEXPERIENCE’is


Viies failid pilve, säästad andmehalduseks kuluvat aega

Andmehalduse pilve üle viimine pakub failide kasutajatele sellist vabadust ja paindlikkust, millele tavapärane lauaarvuti faili- ja kaustastruktuur ei saa ligilähedalegi. Tänu platvormil 3DEXPERIENCE sildisüsteemis pakutavatele järjehoidjatele leiad vajalikud failid kõigest mõne sekundiga. Lisaks saad seadistust kohandada oma käe järgi, mis tähendab, et failide säilitamine, jagamine ja muutmine on nüüd lihtsam kui kunagi varem.  

Kui leiad, et pakutavast lahendusest võiks olla kasu sulle isiklikult, sinu töökohale või ettevõttele, siis võta meiega julgelt ühendust.