Asjade internet – Kas oled selleks valmis?

Pidevalt ilmuvad uued seadmed muudavad  interneti kasulikumaks ja huvitavamaks, kuid samal ajal ka keerulisemaks. Võime rääkida interneti kaudu pilti edastavatest liikluskaameratest ning lõpetada fitness-seadmete ja nutikelladega – internetil töötavate seadmete perekond kasvab ja mitmekesistub iga päevaga integreerides endaga üha enam igasuguseid vidinaid, mis on väga kaugel arvutitest ja serveritest, mille jaoks internet algselt loodi.

Nende seadmete disaini täiustamine ja integratsioon kujuneb järgmise 10 kuni 15 aasta peamiseks tehniliseks väljakutseks. Aga kui seda teha õigesti, ning mitte oma eesmärke silmist lasta, on ja jääb internet tõeliselt suureks arenduseks, mis on kaasa toonud kõige dünaamilisemad ajad meie inimkonna ajaloos.

Ennustatakse, et aastaks 2020 on umbes 50 kuni 100 miljonit seadet ühendatud “asjade internetti” – sellist väljendit võib ühisnimetajana kasutada seadmete kohta, mis on internetiga ühendatud, kuid mis ei ole arvutid. Selle potentsiaali maksimaalseks ära kasutamiseks peame võtma oma ülesandeks nende seadmete kohandamise digitaalse infrastruktuuri jaoks. Et sa projekteerijana seda ülesannet täita saaksid, on väga oluline silmas pidada, kelle jaoks sa projekteerid: kas see on üksikisik, ettevõte või riigiasutus. Sellega seoses jäta meelde kolm reeglit: 

1.    Üha enam informatsiooni tarbides püüavad kõik inimesed kas raha säästa või toota. Loo seadmeid, mis kasutajaid selles aitavad ning mida neil on mugav ja ajasäästlik kasutada. 

2.    Tee kindlaks üksikisiku, ettevõtte või riigiasutuse konkreetsed vajadused ning ühtlasi püüa ennustada, milliseks need vajadused tulevikus kujunevad. Küsi endalt: kus nende gruppide huvid kattuvad ja kus hargnevad, ning kus taas kohtuvad?

3.    Leiuta viise, kuidas eristada selle sihtrühma huvid, kelle jaoks sa projekteerid. Prioritiseeri selle grupi huvid ning jäta tahaplaanile teiste gruppide huvid.  

Kuidas paremini projekteerida üksikisiku, ettevõtte või riigiasutuse jaoks, loe edasi siit 
Vaata asjade interneti kohta rohkem siit