Cool Design 2012 konkursi võitjad on selgunud

 Suured tänud PLM Groupi Cool Design konkursil osalejatele!  Konkursi peamiseks eesmärgiks oli pöörata tähelepanu paljudele köitvatele toodetele, mida meie kliendid arendavad. Oli tõeliselt põnev vaadata kõiki neid esitatud töid, mis näitasid kui innovatiivselt ja efektiivselt töötavad meie kliendid meie poolt pakutavate lahendustega. Nüüd aga loodame, et need näited pakuvad põnevat ja vaheldusrikast inspiratsiooni ka ülejäänutele. Heameelega tutvustaksime konkursi Cool  Design 2012 võitjaid.

Esimene koht
Ettevõte: Copenhagen Suborbitals  

KirjeldusCopenhagen Suborbitals asutasid  Peter Madsen ja Kristian von Bengtson. Nad mõlemad olid oma elu teelahkmel selle suhtes mis puudutas tööprojekte. Peter oli just lõpetanud oma viimase isetehtud allalaeva aga Kristian oli tulnud tagasi NASA-st, kus tegeles kosmosesõidukite kabiinide projekteerimisega. 2008 mais, istudes parasjagu  vee all Peteri allveelaevas, otsustasid nad ühendada jõud ja vallutada maailma omamata ise punast krossigi. Nende peamiseks eesmärgiks on arendada välja  suhteliselt odav mehitatud lennumasin maalähedasel orbiidil käimiseks. Ja seda ilma riikliku finantseeringuta, toetudes ainult sponsorite, erainvestorite või osalise tööajaga spetsialistide ressurssidele.

Kasu SolidWorksist:  SolidWorks 3D CAD oli kasutusel konstrueerimisel ja tootmisküpsete 3D mudelite simuleerimisel. “SolidWorksi kasutades projekteerisime oma lennumasina väliskuju Apollo-laadseks. See on koonusekujuline lehtmetallist koost, millel on väga kõrged täpsusnõuded. CADiga konstrueerisime koonuse, saime selle pinnalaotuse laserlõikuse jaoks. Lisaks aitas SolidWorks meil luua äärikud raketimoorile,” ütles Kristian von Bengtson.

Tootekvaliteedi parandamine:“CAD süsteemi kasutamine on võimaldanud projekteerida raketti ja kabiini väga kiiresti, kuna töö käib 3Ds ja tulemuseks on tootmisvalmis mudelid. See on palju kiirem, kui vanal moel lisaks ka tootmisjooniseid tehes. Mudelid näevad ekraanil välja nagu päriselus, lisaks saame virtuaalselt detaile kokku sobitades vältida koostamisvigu. Kuid 3D projekteerimine on ainult asja üks külg”,  rõhutab Kristian von Bengtson. Copenhagen Suborbitals kasutas lisaks SolidWorks Simulationi kriitilise elementide simuleerimiseks, testides näiteks erinevate osade vastupidavust ja simuleerides õhuvoolu, mis tekib raketi stardi ajal.

Teine koht
Ettevõte: ES Equipment

KirjeldusRootsi firma ES Equipment on kasutatud SolidWorksi S-CUT noa arendamisel, mida kasutavad päästetöötajad riidesemete lahtilõikamiseks hädaolukordades ja samuti  leiab see kasutamist näiteks haiglates. Tänu oma erilise disainile on S-CUT muutunud populaarseks igasugustes olukordades, kus eelistatakse sellist nuga kääridele. Nuga kogus hiljuti kuulsust ka Hollywoodi uusversioonis kuulsast Stieg Larssoni milleeniumi – triloogiast “Draakonitätoveeringuga tüdruk”.

Kasu SolidWorksistS-CUTi detailid on kõik freesitud alumiiniumist, mis lubab seda lihtsalt ja kiiresti valmistada ning koostada. Arendustööde käigus kasutati mõlemat nii SolidWorksi kui SolidWorks Simulation Xpressi, mis andis hindamatut abi terade erinevate omaduste simuleerimisel.

Tootekvaliteedi parandamine: “Esimesed kujundused olid liiga rasked, liiga kallid toota ja koosnesid paljudest detailidest. Mugav oli kasutada SolidWorksi, sest saime lihtsasti vahetada erinevate variantide vahel ja visualiseerida neid klientidele. SolidWorks andis meile samuti infot kaalu ja raskuskeskme kohta, mis olid olulised tegurid projekteerimisel, ” ütleb Martin Bergstrand.
Kolmas koht
Ettevõte: MotoplastOy 

Kirjeldus:  Motoplast OY on spetsialiseerunud plasttoodete roto-vormimisele Põhjamaades. Nende toodeteks on näiteks kütusepaagid ja igasugu komponendid põllumajandussõidukitele.

Kasu SolidWorksist“Meile muutus klientide saamine lihtsamaks. SolidWorksi kasutades on meil lihtsam luua kontakte klientidega, kes ise konstrueerivad, sest me saame luua virtuaalseid prototüüpe ja visualiseerida võimalikku tulemust kõigest loetud tundide jooksul. Just selles mõttes on SolidWorks väga võimas vahend, “selgitab arendusinsener Henri Ström.

Tootekvaliteedi parandamine: Koostöö klientidega on muutunud lihtsamaks, sest nüüd on vähem etappe protsessis konstrueerimisest tootmestamiseni.
Parim simulatsioon
Kirjeldus:  Svenska Teknikingenjörer AB (Sting) on konsultatsioonifirma, mis on spetsialiseerunud projekteerimisele elektri, mehhaanika ja hüdraulika valdkondades. Peamisteks klientideks on avalik sektor ja tööstusettevõtted. Nende võidutööks Simulatsiooni konkursis on jalakäijate sild, mis ehitatakse Uppsalasse.


Kasu SolidWorks SimulationistSild Uppsalas põhineb  Hollandi tõstesillal, kuid on vastukaaluga mis kaalub 20 tonni. Vastukaal tagab silla avamise lihtsuse hüdraulikat kasutades. ” Kõige raskem tugevusarvutuste juures, mis on vajalikud tõstesilla optimaalseks projekteerimiseks, oli silla füüsiline suurus ja elegantne disain”, ütleb Stingi insener Albin Särndahl. “Oli raske luua ka meshi, mis on põhiliseks tugevusarvutuste tegemisel. Tugevusarvutused tehti SolidWorks Simulationis lõplike elementide meetodil (FEM).  Meshi elementidele suurus tähendas seda, et arvutused olid väga pikad, kuid SolidWorks Simulation lahendas selle ülesande väga edukalt. “

Tootekvaliteedi parandamine: 3D CAD mudeli disain oli tehtud algusest peale teises CAD süsteemis, kuid Sting otsustas selle lõpuni projekteerida SolidWorksis, sest ettevõte usub, et SolidWorks Simulation on parim programm konstruktsiooni simuleerimiseks. “Pärast simuleerimist kasutasime veel SolidWorksi, et ümber projekteerida aladimensioneeritud silla detailid. Oleks võinud teha kogu töö  SolidWorksis, kuid meil  juba oli mudel teisest CAD süsteemist, ” räägib Albin Särndahl.

Irina Tsvetkova,
Turundusassistent