DraftSight versus AutoCAD

Miks DraftSight võib olla just sulle sobiv lahendus

Minu nimi on Peter. Kasutasin AutoCAD-i aastaid enne, kui selle SOLIDWORKSi tooteportfelli vastu vahetasin. Alljärgnevas artiklis käsitlen mõningaid minu arvates olulisi AutoCAD-i ja DraftSighti erinevusi. Loodan, et see ülevaade aitab sul teha teadliku otsuse sinu ja su ettevõtte jaoks sobiva lahenduse osas.

Esimest korda puutusin CAD-iga oma tööelus kokku 1994. aastal, kui Autodesk lansseeris AutoCAD LT Windows 3.11-le. Pärast seda on CAD-programmid teinud läbi suure arenguhüppe, mille tulemusena saime funktsioonid, mis veel 90ndatel aastatel ulmelisena tundusid.

Mis puutub aga kommunikatsiooni, siis paljud jätkavad töötamist nii, nagu me tegime seda 30 aastat tagasi. Paberkujul kirjad asendati küll ketaste ja seejärel e-postiga, kuid on päris tavaline, et lisame e-kirjale manusena faili, mida siis saadetakse erinevate töötajate vahel edasi-tagasi.

DraftSight seevastu võimaldab sul juba praegu kasutada tuleviku võimalusi. Nii saad kolleegide, klientide või aktsionäridega suhtlemiseks kasutada DraftSighti integreeritud 3DEXPERIENCE-platvormi.

Kuna sobiva 2D CAD-tarkvara valimine on äritegevuse seisukohalt kriitilise tähtsusega, on oluline saada ülevaade turul pakutavatest võimalustest.

Tutvustame hea meelega sulle DraftSighti põhjalikumalt – võta meiega ühendust!

Artiklis leiavad käsitlemist järgmised teemad:

Kiire võrdlus – AutoCAD vs DraftSight

AutoCAD
AutoCAD on üks peamisi CAD-tarkvaralahendusi, mis alustas 2D-funktsioonidega ja pakub nüüd ka 3D-funktsioone, kohandusi ja rakendusi, mille tulemusena on valminud vertikaalsed tooted arhitektidele, ehitusvaldkonna spetsialistidele ja mehhaanikutele. Võid alustada lihtsast ideest ning jätkata 2D- ja 3D-projektidega.

Sellegipoolest on AutoCAD ennekõike 2D-töövahend, kuigi sisaldab ka 3D-modelleerimise funktsioone. 3D-modelleerimise puhul pakub SOLIDWORKS-i taoline tarkvara paremat alternatiivi, samas kui AutoCAD on pigem üksteisest eraldatud töövahendite komplekt.
Lisaks on sellise lahenduse hind viimastel aastatel oluliselt tõusnud – 2019. aastaks koguni 38%. AutoCAD võib olla küll võimas ja kõrgtasemel toode, ent kopsakas hind teeb sellest 2D-valdkonna ühe kõige kallima tarkvara.

Ka vajab see tarkvara suurt arvuti töötlemisvõimsust. Kui soovid AutoCAD-i pakutavaid võimalusi maksimaalselt ära kasutada, pead hankima hea ja seega ka kalli arvutiriistvara.

DraftSight

DraftSight on samuti kõrgtasemel, ent kasutajasõbralik 2D CAD-projekteerimislahendus võimsate funktsioonide, võrgulitsentsi ja rakendusliidesega, pakkudes sulle ja sinu tiimile paindlikke võimalusi kavandite kiireks ja lihtsaks teostamiseks nii kohalikul, piirkondlikul kui ka globaalsel tasandil.

DraftSight on ühtne innovatsiooniplatvorm, mis ühendab 2D ja 3D paljude teiste töövahenditega, et katta kõik sinu vajadused.
Lahendus eristub teistest ahvatleva hinna poolest – litsentse saab omandada palju soodsamalt kui AutoCAD-i sarnaste alternatiivide puhul. Seetõttu võib DraftSight olla atraktiivne lahendus neile, kes soovivad kulusid kokku hoida või otsivad mõistliku hinnaga alternatiivi.

Ka nõuded riistvarale ja töötlemisvõimsusele on palju väiksemad kui AutoCAD-i puhul.

Lisaks on mitmed DraftSighti näitajad AutoCAD-i omadest paremad.

Nendeks näitajateks on:

  1. Mitme kasutaja litsentsid
  2. Kõikide DWG-failivormingute toetamine
  3. Kohandatud rakendusliidesed
  4. Paindlik litsentsimine
  5. Võimsad integreerimised
  6. 2D- ja 3D-disain ühes komplektis

Kas selline funktsionaalsus on sinu jaoks 2D CAD-tarkvara valides kõige olulisem?

DraftSighti ja AutoCAD-i omaduste võrdlemiseks jätka lugemist.

DraftSighti 6 silmapaistvat omadust

1. Mitme kasutaja litsentsid

DraftSight pakub mitme kasutaja litsentse, mis võimaldavad mitmel kasutajal SNL-i kaudu jagada ühtesama litsentsi. Mitme kasutaja litsentsid annavad sinu tiimile suurepärase võimaluse pääseda ligi tarkvarale, mida võib vaid aeg-ajalt vaja minna. Tegemist on paindliku lahendusega, mis aitab vähendada kulusid, võimaldades mitmel üksikkasutajal omavahel tarkvara jagada.

Kui sinu 2D CAD asub mitmes kohas ja sellel on mitu kasutajat, sobib DraftSight Enterprise sinu ettevõtte jaoks ideaalselt.

Võrdluseks, AutoCAD pakub ainult üksikkasutajatel põhinevaid nimelisi plaane. Mitme kasutaja litsentse enam ei pakuta, mistõttu igal kasutajal peab olema isiklik litsents. See tähendab, et litsentse ei saa tiimide või erinevate asukohtade vahel enam jagada.

2. Toetab kõiki DWG-failivorminguid

DraftSight toetab nii DWG-kui ka DXF-failivormingut. Nii on sul võimalik luua, redigeerida ja salvestada ükskõik millist 2D ja 3D DWG-faili. Võid jätkata mis tahes AutoCAD-is loodud faili kasutamist ja teha koostööd muud CAD-tarkvara kasutavate spetsialistidega.

DraftSight loodi algselt SOLIDWORKS-i kasutajate abistamiseks AutoCAD-i kasutamisel esinevate DWG-failide ühilduvusprobleemide korral. DraftSightis loodud DWG-failid on 100% ühilduvad ja täielikult kuvatavad koos plokkide, mõõtude kuvamise stiilide, kihtide ja kõige muuga.

AutoCAD võttis juba algusest peale kasutusele populaarse failivormingu DWG. Kui DWG välja jätta, siis paraku võimaldab see importida või eksportida väga väheseid muid failivorminguid.

3. Kohandatud rakendusliidesed (API)

DraftSight pakub avatud rakendusliidest, mis võimaldab sul oma kasutajakogemust täielikult kohandada. DraftSighti rakendusliidese tarkvara arenduskomplekt (SDK) sisaldab rikkalikke võimalusi DraftSighti tarkvarale uute funktsioonide lisamiseks.

Nii võid automatiseerida töövoogu, luua lisandmooduleid ja integreerida DraftSighti oma töövoogudesse, kaasates teisi süsteeme, nagu ERP, PDM, LISP-rutiinid, andmebaasid jne.

Saad isegi AutoCAD-ist vanu .lsp-faile importida.

AutoCAD toetab mitmeid rakendusliideseid, sealhulgas AutoCAD-i enda programmeerimiskeeli, AutoLISP-i ja Visual LISP-i, ActiveX Automationit ning kompleeritava keele programmeerimist, kasutades selleks ObjectARX või Microsoft .NET raamistikku.

AutoCAD odavam versioon AutoCAD LT on rakendusliidese piirangutega, mistõttu kohandamine on keerukas. AutoCAD LT-l ei ole AutoLISP-i.

4. Paindlik litsentsimine

DraftSight pakub mitut litsentsimisvõimalust. Saad valida rendilitsentsi või püsilitsentsi vahel – teisisõnu võid litsentsi endale rentida või osta.

See tagab suurema paindlikkuse ja sinu vajadustele vastavad valikud.

Püsilitsentsiga kuulub tarkvara sulle ja pääsed alati enda loodud failidele ligi.

AutoCAD põhineb kohustuslikul rendilitsentsi mudelil ja on nüüdseks püsilitsentside müügi täielikult lõpetanud. Pay-as-you-go tüüpi rendilitsentsid vajavad aga pidevat rendilepingu pikendamist, et oma failidele ligi pääseksid.

5. Suurepärased integreerimisvõimalused

DraftSight

DraftSight on sujuvalt integreeritud SOLIDWORKS-i ja teistesse Dassault Systèmes’i toodetesse. Integreerida saab programme ERP, MPS, CAM, PDM jne.

DraftSight 2019 turuletoomisega muutus tarkvara osaks suuremast 3DEXPERIENCE-ökosüsteemist – platvormist, mis ühendab kasutajad ja ettevõtted andmevahetus-, teabejagamis- ja koostöövahenditega.

3DEXPERIENCE-platvormil loob DraftSight otsekui silla üle 2D- ja 3D-projekteerimisprotsesside vahel haigutava kuristiku.

AutoCAD-i on integreeritud Navisworks, Bing Maps ja Bentley Systems’i MicroStationning, samuti Microsofti OneDrive ja SharePoint.

AutoCAD LT-l on väga vähe integreerimisvõimalusi, sest rakendusliidese võimalused on piiratud.

Kuidas töötavad 3DEXPERIENCE ja DraftSight samal platvormil? Kohe räägime!

6. 2D ja 3D disain ühes komplektis

DraftSight pakub lihtsamat viisi 2D/3D koostöö nelja peamise võtmefunktsiooni saavutamiseks: digitaliseerimine, teisendamine, muundamine ja suurendamine igaks otstarbeks mõeldud eritööriistadega.

Näiteks DraftSighti kuuluv tööriist Image Tracer on teisendusvahend, mis oluliselt lihtsustab sinu tööd. Image Tracer teisendab 2D-andmed 3D CAD-andmeteks ja ekspordib need SOLIDWORKS-i.

Ainult 2D-joongraafikana saadaolevaid varasemaid andmeid saab teisendada 3D-ks ja vaid paberkandjal olevaid vanu jooniseid on võimalik digitaliseerida.

AutoCAD pakub vähe 3D-modelleerimise võimalusi ega sobi seetõttu selleks otstarbeks. Saad luua küll 3D-mudeleid, kuid nende muutmine on keerukas ja aeganõudev.

AutoCAD LT-l ei ole üldse 3D-funktsiooni.

3DEXPERIENCE – tulevikusuhtlus on kohal

DraftSight

Tänased väljakutsed ulatuvad joonestamisest palju kaugemale. DraftSighti kasutajate paremaks teenindamiseks ja nende kommunikatsiooniga abistamiseks on 3DEXPERIENCE DraftSighti integreeritav.

DraftSightist leiad tööpaani, saad otsida võtmesõnu ja platvormilt kiiresti vajaliku joonise leida. Lisaks saad faile vastuoluliste redigeerimiste vältimiseks sisse ja välja registreerida, salvestada uusi redigeeritud jooniseid, asendada kohaliku versiooni platvormil redigeerimisega ja määrata joonise küpsusastme, et sinu tiim oleks kursis hetkeolukorraga ja saaks vastavalt sellele tegutseda.

Kui joonis on 3DEXPERIENCE-platvormile sisse registreeritud, saad seda turvaliselt teistega jagada. Näiteks saad oma brauserist valida, kas vastuvõtja saab joonist ainult vaadata või ka muuta.

Lisaks saad otsustada, kas vastuvõtja võib joonist teistega jagada või mitte. Joonist on võimalik jagada ka lingi abil, millele sinu koostööpartnerid otse ligi pääsevad.

Eelneva põhjal võib öelda, et viimaste aastatega on DraftSight üsna kaugele jõudnud. Kümne aasta eest võttis DraftSight endale ülesandeks varustada kasutajad professionaalse ja taskukohase 2D-kommunikatsioonivahendiga ning on nüüdseks võitnud miljonite kasutajate usalduse.

Vaadates tulevikku näeme, et maailm on üha rohkem ühenduses, sidusam, komplekssem ja koostöös. Miljonitele kasutajatele usaldusväärset teenust pakkudes ja neid nõustades kavatseb DraftSight siduskoostöö ja andmehalduse huvide teenimisel veelgi kaugemale minna.

AutoCAD midagi sellist ei paku.

Üleminek AutoCAD-ilt DraftSightile

Paljude jaoks võib 2D CAD-süsteemi väljavahetamine tunduda üsna hirmutava ettevõtmisena. Selleks ei saa ju ometi lihtsat võimalust olla?

Tegelikult saab küll.
Üleminek ei pea olema kulukas, aeganõudev ega ka eriti keeruline. Vähemalt siis, kui kaalud üleminekut DraftSightile.

Asi on nimelt selles, et DraftSight kasutab sinu olemasolevate AutoCAD-i joonistega täpselt sama DWG-failivormingut. DraftSight pakub kõiki sinu töö tegemiseks vajalikke tööriistu ja funktsioone.

Nii liides, käsklused kui ka funktsioonid on sulle juba tuttavad ja lihtsasti navigeeritavad, sest need on loodud AutoCAD-ist migreerunud kasutajate jaoks. Sarnasusi on väga palju ja lisaks saad toote oluliselt soodsama hinnaga.

DraftSight pakub järgmisi eeliseid:

  • Failide ühilduvus  
  • Ümberõpet pole vaja
  • Usaldusväärne tarkvara
  • Kulude kokkuhoid 

Saad hakata kohe DraftSightis töötama, avades oma AutoCAD-i failid omavormingus. Andmeid  ei pea eksportima ega importima.

Ja kui sinu kolleegid või koostööpartnerid kasutavad endiselt AutoCAD-i või isegi selle vana versiooni, saad oma failid nende jaoks salvestada vanadesse DWG- või DXF-vormingutesse.

Samuti võimaldab DraftSight taaskasutada AutoCAD-ist pärit vanu malle ja standardkihte. Enamus nimetamisviise ja käsklusi on samad või DraftSighti poolt lihtsasti äratuntavad.

Kokkuvõttes ei võta DraftSighti tundmaõppimine CAD-süsteeme ja eeskätt AutoCAD-i tundval algajal kuigi kaua aega. DraftSight on oma olemuselt lihtne ja intuitiivne. Mõlemad näevad sarnased välja ja ka tunduvad kasutamisel samasugustena.

Üleminek on seega lihtne.

Nii et, mida sa arvad?

Kas DraftSight võiks olla sinu jaoks sobiv lahendus? 

Oleme kindlad, et võib – DraftSight Enterprise pakub tõhusaid kasutajaliideseid, ühilduvust, funktsionaalsust, litsentsimisvõimalusi ja lisaks 2D CAD-tarkvara hinda.

VÕTA ÜHENDUST


Peter Gellerstam
Rakendusinsener

ps. Kui soovid rohkem teemasse süveneda, siis see Cadalysti video tutvustab sulle AutoCAD-i ja DraftSighti erinevusi AutoCAD-i kasutaja vaatenurgast.