Citec Oy AB

SolidWorks Composeriga vähenes dokumentatsiooni tootmisele kuluv aeg 60%
Välistatud on aja- ja andmekadu
Lihtsam ja dünaamilisem koostöö klientidega
Tihedam ja paindlikum ettevõtte-sisene suhtlus

“Nüüd teeme samu asju kolm korda kiiremini. SolidWorks Composeriga (3D VIA) vähenes visualiseerimisülesannetele kuluv aeg 60 protsenti nii meie kui meie klientide jaoks.”

VÄLJAKUTSE

Citec Oy AB on umbes 1000 töötajaga multidistsiplinaarne inseneri-ettevõte, mille harukontorid asuvad Soomes ja Indias. Nad on spetsialiseerunud projekteerimis- ja infohaldusteenuste pakkumisele mitmes sektoris, nagu energeetika, töötlev tööstus, tootmine ja tervishoid. Ettevõtte eesmärgiks on olla universaalseks teenusepakkujaks, kellelt võib oodata parimate tööriistade kasutamist ja parimate tavade järgimist.

LAHENDUS

“Citec valis PLM Groupi SolidWorks Composeri, kuna süsteem võimaldab firmal otse kasutada klientide erinevatest CAD-süsteemidest pärit 3D-mudeleid mitmesuguse tehnilise dokumentatsiooni loomiseks,” selgitab Juha Rintala.

„SolidWorks Composeri abiga suutsime lihtsustada näiteks kooste- ja hooldusjuhendite, koolitusmaterjalide ja varuosakataloogide loomist. Soovime hoida tehnilise dokumentatsiooni leheküljehinna võimalikult madala ja SolidWorks Composeri abil saavutatud efektiivsus tähendab, et oleme tehnilise dokumentatsiooni tootmisel oma klientidele muutunud väga konkurentsivõimeliseks.”

Juha Rintala selgitab, et varem vajati 3D CAD-mudelite ettevalmistamiseks tehnilise dokumentatsiooni koostamise süsteemi kaks kuni kolm konverteerimist. Nüüd kasutatakse CAD-mudeleid otse, luuakse kiiresti soovitud 3D makett ja samal ajal kõrvaldatakse võimalikud konverteerimisega kaasnevad aja- ja andmekaod.

„Ühtlasi tagab süsteem automaatselt, et töötame alati kliendi viimaste failidega, mis tähendab, et mudeli uuendamisel ei pea me konverteerimisega otsast peale alustama. See kõrvaldab suure hulga korduvat tööd. Varasemalt kulutasime nii meie kui meie kliendid palju aega kontrollimisele ja e-kirjade edasi-tagasi saatmisele. See on nüüd minevik,“ ütleb ta.

Juha Rintala rõhutab, et lihtsustatud töövoog säästab tohutult aega: “Nüüd teeme samu asju kolm korda kiiremini. SolidWorks Composeriga (3D VIA) vähenes visualiseerimisülesannetele kuluv aeg 60 protsenti nii meie kui meie klientide jaoks.”

Ta tõstab esile ka seda, et originaalsete CAD-mudelite otsene kasutamine aitab luua tihedama integratsiooni Citec Oy Ab ja tema klientide vahel, muutes koostöö lihtsamaks ja dünaamilisemaks: „Meie mõtteviisi kohaselt on selline partnerlus klientidega ideaalne.“

“SolidWorks Composer on samamoodi aidanud tihendada ja paindlikumaks muuta sisemist koostööd, kuna süsteem võimaldab inseneridel ja visualiseerimismeeskondadel töötada samade ülesannete kallal üheskoos,” räägib Rintala.