DAVINCI development A/S

  • Keerukaid simulatsioone teostatakse ettevõttesiseselt, kasutamata konsultantide abi väljastpoolt
  • Täpsed ja kasutuskõlbulikud tulemused on kiiresti kättesaadavad
  • Mitu analüüsi iteratsiooni on võimalik korraldada kiiresti ja kasutada tulemusi lõplikes projektides
  • Parem koostöö projekteerijate ja simulatsiooni teostavate töötajate vahel
  • Parem suhtlus klientidega

VÄLJAKUTSE

Tehniliste konsultatsioonidega tegelev ettevõte DAVINCI development, mille peakorter asub Taanis Billundi linnas, asutati 2000. aastal. Ettevõte esitleb end klientidele partnerina, kes pakub täielikke ja integreeritud tehnilisi lahendusi. Ettevõttel on korralik 3D-printimise varustus. DAVINCI developmentil on bürood Kopenhaageni lähedal Skovlundes, Aarhusi Højbjergi linnaosas ja Sønderborgis. Uue ralliauto arendusprojektiga seoses oli ettevõttel vaja teostada tõhusaid ja täpseid aerodünaamilisi simulatsioone komposiitmaterjalidest valmistatud uue kerega.

LAHENDUS

Hiljutise ralliauto projektiga seoses investeeris DAVINCI development simulatsioonitarkvarasse, mis tõi ettevõttele väga mitmeti kasu. Keerukad simulatsioonid, mida varem teostasid teised teenusepakkujad väljastpoolt ettevõtet, tehakse nüüd kohapeal.

Rallisõidus määrab edu ja ebaedu ainult tuhandik sekundit. Ka kõige väiksemate detailide optimeerimine, näiteks aerodünaamiliselt, võib muuta autod kiiremaks ja samas keskkonnahoidlikumaks. Varasematel aegadel pidid insenerid ehitama autode füüsilised mudelid ja katsetama nende aerodünaamilist käitumist tuuletunnelites. Virtuaalsete õhuvoolu simulatsioonidega on analüüsimine muutunud palju kiiremaks, kergemaks ja täpsemaks.

Tehniliste konsultatsioonidega tegelev Taani ettevõte DAVINCI development töötas oma kliendile High Class Racing välja komposiitmaterjalidest valmistatud DTC-klassi ralliauto kere. Selles projektis osalemine sundis ettevõtet otsima õhuvoolu simuleerimise tarkvaralahendust ja pärast mitmete simulatsioonilahenduste võrdlemist valiti PLM Groupi voolavuse simulatsioonivahend SOLIDWORKSi Flow Simulation.

Simulatsiooniga kiired ja täpsed tulemused

DAVINCI developmenti struktuurispetsialist Martin Ambo selgitab: „Projekti peamine probleem oli leida viis, kuidas tõhusalt ja täpselt teostada uue kere õhuvoolu simulatsiooni. Eesmärgiks oli teha autokered võrreldes olemasolevate DTC-seerias võistlevate autode keredega aerodünaamilisemaks. Tarkvara võimaldas meil korraldada simulatsioone väga kiiresti ja täpselt. Me ei pea enam isegi kaaluma mingite füüsiliste katsete, nagu näiteks füüsiliste mudelite tuuletunnelikatsete korraldamist.”

Parem suhtlus klientidega

DAVINCI developmenti uurimis- ja arendusmeeskonna juhi Thomas Mieleci selgituste kohaselt valiti tarkvara SOLIDWORKS Flow Simulation seetõttu, et selle hinna ja kvaliteedi suhe on võrreldes konkureerivate lahendustega väga hea ning samal ajal täidab see ettevõtte nõudmised: „Jõuame väga kiiresti analüütiliste tulemusteni, ühtlasi saame tulemusi visuaalselt esitada, mistõttu on neid kerge mõista ja teistele projektis osalevatele pooltele selgitada.”

Tihedam koostöö

Simulatsioonitarkvara juurutamisega DAVINCI developmentis on koostöö simulatsioonispetsialistide ja projekteerijate vahel tihedam ning nüüd saab katsetada erinevaid disainikontseptsioone. Thomas Mielec ütleb: „Projekti käigus oleme teinud tõhusat koostööd meeskondade vahel. Kuigi ralliauto projekti teostamise tähtaeg oli väga lühike, saime ära teha paljude analüüside iteratsioonid ja rakendasime simulatsioonide tulemusi lõplikus projektis.”

Kasu kogu ettevõttele

Thomas Mielec rõhutab, et simulatsioonitarkvara on toonud kasu ka ettevõtte teistele osakondadele: „Näiteks müügiosakonnal on nüüd palju parem vahend, millega selgitada meie praegustele ja võimalikele tulevastele klientidele meie pädevust projekteerimise ja simulatsioonide teostamise vallas. Tarkvara abil saame analüüsitulemusi kõigile meie projektides osalejatele varasemast palju tõhusamalt esitleda.”

Tooted: SOLIDWORKS Flow Simulation

Industries: Projekteerimisteenused ja Transport