Defour Oy

HostPLMiga on meil juurdepääs andmetele igast geograafilisest punktist ja mistahes seadmega
Me saame süsteemi kasutada nutitelefonides üle 3G ühenduse
Andmed on uuendatult ja turvaliselt kõikjal kättesaadavad

“Vahel teeme oma klientidega disaini õpitubasid. Võrguühendus HostPLMiga pole mitte üksnes suurendanud meie disainiprotsesside kiirust, vaid ka võimaldanud meie disaineritel kasutada büroo tuge. Nüüd on andmed kättesaadavad kõikjal, turvaliselt ja kõige uuemas versioonis”

VÄLJAKUTSE

2011. aastal, kui Defour osales keerukas arendusprojektis, tuli ettevõttel rakendada PDM-süsteem. Vaja oli kasutusele võtta süsteem, mis lihtsustaks failide jagamist kliendiga ja projekti käigus tekkinud insenerandmete haldamist.

LAHENDUS

„Hakkasime arendama omaenda PDM-süsteemi, kuid see osutus lõputa looks ja süsteem ei katnud kõiki meie vajadusi. Otsustasime selle asemel keskenduda kommertssüsteemile. Uurisime viit erinevat süsteemi, kuid ei tahtnud süsteemide käigushoidmiseks investeerida riistvarasse. Kui nägime PLM Groupi HostPLMi, siis meeldis meile väga lihtne PDM-liides koos serveritaristu lahendusega,“ ütleb Petri Perälä.

Asutamisest saadik on ettevõte kasutanud CAD-süsteemina SolidWorksi. Hiljuti täiendati 3D CAD-süsteemi PLM Groupi Host PLMi ning tehniliste dokumentide ettevalmistamiseks kasutatava 3DVIA Composeriga. Defouri portfellis on neli SolidWorksi litsentsi, kuus Host PLMi litsentsi ja üks 3DVIA Composeri litsents.
„Valisime oma CAD-platvormiks SolidWorksi, kuna selle hinna ja võimaluste tasakaal on väga soodus, samas katab see meie vajadusi täielikult,“ selgitab Petri Perälä.

HostPLM on muutunud ambitsioonika kasvuplaani selgrooks. Petri Perälä rõhutab, et kasvustrateegia eeldab PDM-süsteemi kasutuselevõttu: „Kui projekti kallal töötab tihedas koostöös rohkem inimesi, siis tekib vajadus ühe süsteemi järgi, mis suudab järge pidada kogu tekkivas infos. See ei puuduta üksnes 3D CAD-faile ja teisi insenerandmeid, mida arendusprotsessi vältel luuakse, vaid ka ettevõtte juhtimissüsteemi.“

HostPLMi põhieelis on Petri Perälä sõnul juurdepääs andmetele igast geograafilisest punktist ja mistahes seadmega. Defour on kasutanud süsteemi nutitelefonidega üle 3G-ühenduse. „Vahel teeme oma klientidega disaini õpitubasid. Võrguühendus HostPLMiga pole mitte üksnes suurendanud meie disainiprotsesside kiirust, vaid ka võimaldanud meie disaineritel kasutada büroo tuge. Nüüd on andmed kättesaadavad kõikjal, turvaliselt ja kõige uuemas versioonis,“ ütleb ta. Defour kasutab HostPLMi ka selleks, et anda klientidele otsene juurdepääs arendusprojektidega seoses loodud andmetele, samuti on see kvaliteedijuhtimise nurgakivi.

Nagu HostPLM, mängib ka SolidWorks Composer kasvustrateegias olulist rolli. Süsteemi on seni kasutatud peamiselt tehnilise dokumentatsiooni tootmiseks, kuid Petri Perälä pakub, et järgmiseks sammuks saab koostejuhiste, kasutusjuhendite ja keerukama 3D-dokumentatsiooni muude vormide loomine. „Näeme suurt vajadust luua dokumentatsiooni, tuginedes otseselt SolidWorksi 3D-failidele,“ selgitab ta.