Inha Works

– Maailma parimate alumiiniumpaatide tootja

Buster, Yamarin ja Cross on paaditööstuses laialdaselt tunnustatud kaubamärgid. Nende kaubamärkide vahelise seose mõistmiseks on aga vaja lähemalt tutvuda Inha Worksiga. Selles artiklis uurime nende lugu läbi Kalle Kanerva ja Juuso Hyrkköga tehtud sisukate intervjuude.

Kuigi Inha Worksi tehas on praegu tuntud oma kõrgekvaliteediliste paatide tootmise poolest, ulatuvad ettevõtte juured merendusvaldkonnast kaugemale. Tehase metallitöötlemise traditsioonid pärinevad 1841. aastast ning alles 1970. aastatel alustas Inha Works paatide tootmist ja on nüüd osa Yamaha Motor Groupist.

Praegu on Inha Worksil ulatuslik portfell, mis sisaldab üle neljakümne erineva paadimudeli. Nende lipulaevade hulka kuuluvad Buster, mille kere on alumiiniumist, ja Yamarin, mille kere on tugevdatud plastikust. Mitmekesisust suurendab Yamarin Cross, hübriidmudel, millel on alumiiniumist kere koos tugevdatud plastikust tekiga, mis kinnitab nende pühendumust innovatsioonile ja mitmekülgsusele.

Alumiiniumpaatide märkimisväärsed omadused

Buster alumiiniumpaadid koguvad populaarsust oma vastupidavuse ja lihtsa hoolduse tõttu. Paadid peavad vastu löökidele, kriimustustele ja väiksematele maandumistele ilma struktuurikahjustusteta. Alumiinium ei ima niiskust, kui see on kriimustatud, nagu klaaskiud ja on seetõttu vastupidav erinevatele ilmastikutingimustele. See võimaldab paadiga sõitmist varakevadest hilissügiseni. Need omadused tagavad üheskoos paatide pika eluea.

Busteri uuenduslikud kerelahendused ja pidev katsetamine meretingimustes tagavad paatide ohutu käsitsemise ja kõrge jõudluse. “Meie lahendused kere jäigastamiseks muudavad paadi vastupidavaks ja stabiilselt sõidetavaks, säilitades samal ajal kerge kaalu,” ütleb Kalle Kanerva, kes töötab Inha Worksis tootearendusjuhina.

Toote jätkusuutlikkus juhib disaini  

Nii Busteri kui ka Yamarini paadid on projekteeritud Soomes nii majasiseste kui ka -väliste disainerite poolt. Raisio büroos on projekteerimistöid tehtud juba üle 10 aasta ja büroo ise asub otse mere ääres. Kalle rõhutab, et asukoht on parim just paatide katsetamiseks. 

Paatide ametlikku katsetamist teostavad kogenud katsemehaanikud, kuid üldist katsetamist teostavad ka teised töötajad. “Üldine inseneritöö võib tunduda igav, kuid meie teadus- ja arendustegevuses saavad kõik tiimiliikmed olla osa disainiprotsessist ja see muudab töö tähendusrikkaks,” ütleb Kalle. Selline praktiline lähenemine tagab ka selle, et iga valmis paat vastab kõrgeimatele kvaliteedistandarditele ja peab vastu ka kõige nõudlikumates tingimustes. 

Inha Works on PDM andmebaasi hoolduse andnud üle PLM Groupile 

2016. aastal müüs endine omanik Fiskars Group Inha Worksi Yamaha Motor Groupile. Kui ettevõtte tegevus ja andmebaasiserverid läksid järk-järgult üle Yamaha alla, oli loomulik kaaluda ka alternatiivseid võimalusi. Nad otsustasid PDM Professionali ja majasiseste serverite hoolduse teenused sisse osta – Inha Works hakkas kasutama PLM Groupi pakutavat HostPLM-pilveteenust

“Meie jaoks oli üleminek HostPLMile lihtne. Kui PDM Professionali keskkond viidi üle HostPLMi pilve, ei vajanud see meie poolt mingeid kohandusi ja see ei mõjutanud meie enda tööd kuidagi – see oli sujuv üleminek,” ütleb Juuso Hyrkkö, kes töötab Inha Worksis tootearendusinsenerina. 

HostPLMi kasutamise eelised 

Juuso ütleb, et koostöö disainimeeskonnas on jätkunud nagu varemgi: “PDMi kasutamine ei nõua eraldi VPN-ühendust, mis teeb info hankimise ja jagamise kiiremaks. Ka meie välised disainerid kasutavad sama PDMi ja hoiavad seal kõiki oma dokumente.” 

“HostPLM on osutunud meie jaoks väga tõhusaks lahenduseks. Üllataval kombel töötab see isegi kiiremini kui meie eelmine kohalik serverilahendus. Kõige väärtuslikum on aga olnud andmebaasi ja serveri hoolduse allhankimine. Need on olnud peamised eelised, mida oleme teenusest saanud, ja loomulikult on pilvelahendused tänapäeval muutumas uueks normiks,” võtab Juuso kokku. 

PDM-lahendust saab kohandada igale ettevõttele sobivaks ning ka Inha Worksi jaoks on see aastate jooksul välja töötatud ja ajakohastatud, et vastata nende vajadustele. 

Entusiastlik meeskond tootearenduse keskmes 

Traditsiooniliselt on paaditööstuses üks disainer vastutanud peaaegu kogu toote eest. “Nüüd on see aga muutunud. Me projekteerime meeskonnana,” rõhutab Kanerva. 

Kalle meeskonnas on töö ja hobid omavahel põimunud, sest paadid on peaaegu iga töötaja vaba aja veetmise ja huvialade osa. Võimalus ise tipptasemel tooteid arendada toob töösse ainulaadse ja põneva elemendi. 

Kalle ütleb: “Inha Worksis näeme kogu tootearendusprotsessi: kontseptsiooni väljatöötamine, põhidisain, prototüüpimine, katsetamine ja tootmise käivitamine.” Ka Juuso on selle üle õnnelik. Ta meenutab oma eelmist tööd mehaanikakonstruktorina insenerifirmas, kus ta pidi olema kõrvaltvaataja ja ei saanud kunagi näha enda tehtud disainitööd lõpptootes. 

“Mind motiveerib oma töös kõige rohkem see, kui saan süübida huvitavatesse toodetesse. Ja kui ma olen ise vee peal, siis on tore näha lainetel paate, mille projekteerimises ma olen osalenud. Parim asi selle töö juures on see, et saan arendada tooteid tuntud brändidele,” võtab Hyrkkö oma töö parimad küljed kokku. 

Muutuvad turud nõuavad uuenduslikke lahendusi 

Inha Works on suunatud turgudele väljaspool Euroopat ning tulevikus hakkavad Juuso ja Kalle projekteerima paate, mis jõuavad lisaks Põhjamaade klientidele ka Vahemere, Põhja-Ameerika ja Austraalia paadihuvilisteni. “Et vastata uue turu väljakutsetele ja vajadustele, tõime hiljuti turule uue mudeli, Yamarin 80 DC, mis eristub kõige traditsioonilisematest Põhjamaade paatidest ja ka teistest Yamarini mudelitest, eriti vööriteki disaini poolest, mis võimaldab paati pääseda küljelt eraldi läbipääsu kaudu. See uusim mudel on juba saanud head tagasisidet nii Skandinaavias kui ka mujal maailmas,” rõõmustab Kalle Kanerva. 

Mis on HostPLM?   

HostPLM on SOLIDWORKS PDM Professionali võimas ja skaleeritav privaatne hostinguteenus. Teenus põhineb eelnevalt konfigureeritud lahendusel, mida hooldab ja arendab PLM Group. HostPLMi abil pääsed oma andmetele ligi ükskõik kust. Lahendus ei nõua, et sul oleks oma serverid või varukoopiad.   

Kas oled huvitatud? Loe lähemalt meie HostPLM teenuse kohta. 

Inha Works

"HostPLM on osutunud meie jaoks väga tõhusaks lahenduseks. Üllataval kombel töötab see isegi kiiremini kui meie eelmine kohalik serverilahendus. Kõige väärtuslikum on aga olnud andmebaasi ja serveri hoolduse allhankimine. Need on olnud peamised eelised, mida oleme teenusest saanud, ja loomulikult on pilvelahendused tänapäeval muutumas uueks normiks"

Juuso Hyrkkö