Kvejborg ApS

SolidWorksi kasutades on lihtsam ja soodsam 3D skaneerimisega alustada
Ei ole vajadust investeerida spetsiaalsesse skaneerimise tarkvarasse
Klientidega on lihtne 3D skaneerimise osas suhelda
Uued võimalused äris

“Seniajani on paljud ettevõtted 3D skaneerimisest loobunud suurte kulutuste tõttu, mida nõuab spetsiaalse tarkvara soetamine skaneeritud andmete töötlemiseks. Selle asemel SolidWorks ScanTo3D moodulit kasutades saab aga erinevaid skaneerimisülesandeid lahendada ning vältida kulukat investeeringut kallisse andmete järeltöötlemise tarkvarasse.”

VÄLJAKUTSE

Ühe-mehe konsultatsioonifirma Kvejborg loodi 2009. aastal Taanis Põhja-Jüütimaal Koldby külas. Ettevõte on spetsialiseerunud 3D laserskaneerimisele, 3D mõõtmisele, pöördprojekteerimisele ja robootilistele lahendustele. Ettevõtte peamisteks klientideks on Taani firmad FLSmidth ja Bang & Olufsen, Taani relvajõud ja Saksa suurfirma Lufthansa. Samuti teeb Kvejborg koostööd Saksa skaneerimise ettevõttega Laser Scanning Europe. Ettevõte vajas 3D skaneerimise teenust ja skaneeritud 3D andmete importi SolidWorksi. Spetsiaalsed skaneerimise tarkvarad olid liiga kallid ja keerulised.

LAHENDUS

SolidWorksiga on 3D skaneerimine lihtne ja soodne

ScanTo3D mooduli abil SolidWorks Premiumis on 3D skaneeritud andmete kasutamine ja töötlemine lihtne ning mugav, kuid vaid vähesed ettevõtted teavad või kasutavad seda võimalust. ScanTo3D on SolidWorks Premiumisse integreeritud moodul ning selle abil on lihtne 3D skaneerimisega alustada.

”Seniajani on Taani ettevõtete huvi 3D skaneerimise vastu olnud küllalt väike, kuid nüüd on see kiiresti kasvamas ning ollakse avastamas sellega seonduvat kasu. Samal ajal on vaid üksikud SolidWorks Premiumi kasutajad teadvustanud, et tegelikult saavad nad 3D skaneerimisega saadud andmeid oma CAD tarkvarasse importida ning koheselt töödelda,” selgitab Søren Kvjeborg, kes on üks juhtivaid spetsialiste 3D skaneerimise alal.

Viimased neli aastat on Søren Kvejborg olnud tegev Kvejborg ApS omanikuna. Ettevõte asub Taanis Põhja-Jüütimaal Koldby külas ning on spetsialiseerunud 3D laserskaneerimisele, 3D mõõtmisele, pöördprojekteerimisele ja robootilistele lahendustele. Samuti tegeletakse 3D skannerite, mõõtmisseadmete, 3D printerite ning muu sellealase tarkvara müügiga.

Lihtne ligipääs 3D skaneerimisele

“Seniajani on paljud ettevõtted 3D skaneerimisest loobunud suurte kulutuste tõttu, mida nõuab spetsiaalse tarkvara soetamine skaneeritud andmete töötlemiseks. Selle asemel SolidWorks ScanTo3D moodulit kasutades saab aga erinevaid skaneerimisülesandeid lahendada ning vältida kulukat investeeringut kallisse andmete järeltöötlemise tarkvarasse,” selgitab Kvejborg. Ta lisab: “Kui soovitakse kasutada spetsiaalset skaneerimise tarkvara, on oluline hoida pidevalt uuendatuna nii tarkva kui ka selle kasutamisoskus ning enamusele ettevõtetele on see liiga suur nõudmine. ScanTo3D mooduli puhul saavad nad lihtsalt kasutada seda CAD tarkvara, milles niigi igapäevaselt tööd teevad. See on suur eelis.

Rohkem skaneerimisega seotud ärivõimalusi

Søren Kvejborg on kogenud SolidWorksi kasutaja ning on seda CAD tarkvara pidevalt ja intensiivselt oma ettevõtte rajamisest saadik kasutanud. Ta oletab, et 80% Taani projekteerimis- ja tööstusettevõtetest kasutab tänapäeval SolidWorksi: ”Ilma SolidWorksita ei oleks minu ettevõte seal, kus see on praegu, tegelikult on see tarkvara olnud minu äri aluseks. Ma ei ole seni kokku puutunud projekteerimisülesandega, mida SolidWorksis lahendada ei saaks. SolidWorksi kasutamine muudab ka suhtlemise potentsiaalsete klientidega palju lihtsamaks, sest tavaliselt on nad selle CAD tarkvaraga juba eelnevalt tuttavad,” selgitab ta.

Suur huvi 3D skaneerimise ja SolidWorksi vastu

Søren Kvejborg usub, et tema ekspertoskused SolidWorks ScanTo3D kasutamisel 3D skaneeritud andmete töötlemiseks annavad tema ärile tööd ka edaspidi: “Kui ma hiljuti PLM Groupi seminaril SolidWorks 2014-st rääkisin, olid seal vaid mõned, kes midagi ScanTo3D moodulist teadsid, kuid pärast minu kõnet näitasid mitmed ettevõtted selle vastu suurt huvi üles. Minuga võeti ühendust nii selleks, et paremini tundma õppida 3D skaneerimise võimalusi kui ka SolidWorks Premiumi moodulit,” ütleb ta.