KWH Mirka Oy Ab

SolidWorksi abiga vähenes ventilatsioonisüsteemi arendamisele kuluv aeg poole võrra
Kadus vajadus füüsiliste prototüüpide järele
Arendustöö on nüüd kuluefektiivsem
Tõhusama jahutussüsteemi ja suurema vastupidavusega toode

Elektrilisele lihvimismasinale uut ventilatsioonisüsteemi arendades säästis Soome firma KWH Mirka SolidWorks Flow Simulationi kasutades palju ja raha. “Mõned kasutajad märkasid, et teatud tingimustes töörežiimis muutus meie elektriline lihvimismasin liiga kuumaks ning seetõttu otsustasime masinale arendada uue ja efektiivse ventilatsioonisüsteemi. SolidWorks Flow Simulationiga masinas õhu liikumist simuleerides saime tööga valmis poole kiiremini, kui samalaadsete projektidega varem, ning kokkuvõttes ka palju parema toote”.

VÄLJAKUTSE

Umbes 1000 töötajaga KWH Mirka OY AB asutati 1943. aastal Helsingis. Ettevõtte põhiline toodang on abrasiivid, kuid lisaks sellele arendatakse ja toodetakse laia valikut tööriistu lihvimiseks ja poleerimiseks. Ettevõttel tekkis vajadus vähendada töörežiimi temperatuuri elektrilises lihvimismasinas. Seni oli õhu liikumise optimeerimine põhinenud pigem kogemusel ja oletustel kui tegelikel faktidel.

LAHENDUS

Elektrilisele lihvimismasinale uut ventilatsioonisüsteemi arendades säästis Soome firma KWH Mirka SolidWorks Flow Simulationi kasutades palju ja raha.

“Mõned kasutajad märkasid, et teatud tingimustes töörežiimis muutus meie elektriline lihvimismasin liiga kuumaks ning seetõttu otsustasime masinale arendada uue ja efektiivse ventilatsioonisüsteemi. SolidWorks Flow Simulationiga masinas õhu liikumist simuleerides saime tööga valmis poole kiiremini, kui samalaadsete projektidega varem, ning kokkuvõttes ka palju parema toote,” ütleb Caj Nordström, kes on vastutav Mirka üle maailma tuntud elektriliste tööriistade arenduse eest. Tööriistu kasutatakse koos ettevõtte põhitoodangu – abrasiividega – näiteks autotööstuses, paadiehituses ja mööblitootmises ning mitmetes teistes valdkondades.

KWH Mirka kasutab SolidWorksi oma elektriliste tööriistade projekteerimiseks 3D-s ning omab kolme CAD-tarkvara litsentsi.

Efektiivse ventilatsioonisüsteemi olulisus

Efektiivne ventilatsioonisüsteem mängib elektriliste tööriistade vastupidavuses väga olulist rolli. Kuna masinaid kasutatakse tihti üpris soojades tingimustes, on väga vajalik tõhus jahutussüsteem, et vältida vahendite ülekuumenemist.

“Kui Mirka varem uuele masinale jahutussüsteemi arendas, pidi arendusmeeskond oma kogemusele toetudes enam-vähem oletama, milline oleks masinale kõige parem disain,” selgitab Caj Nordström. “See võttis küllaltki palju aega ning tähendas, et pidime testimiseks ja süsteemi jahutusvõimsuse kontrollimiseks tegema mitmeid füüsilisi prototüüpe. Viimases arendusprojektis SolidWorks Flow Simulationiga saime me aga õhu liikumist simuleerida ja analüüsida ning disaini optimeerida, ilma, et oleks tekkinud vajadus mitmete füüsiliste prototüüpide järgi”.

Kuluefektiivsus SolidWorks Flow Simulationiga

Caj Nordströmi hinnangul võttis ventilatsioonisüsteemi arendus aega poole vähem kui samalaadsed projektid varem ning on ka kuluefektiivsem. ”Kogu arendusprojekt oli väga edukas. Me testisime SolidWorks Flow Simulationi abil olemasolevat disaini ning leidsime masinas mitmeid kohti, kus õhu liikumist ja jahutust parandada. Ilma Simulationi tarkvarata oleks see olnud võimatu”. Ta lisab, et arendusmeeskond kasutas ühte optimeeritud disainiga prototüüpi tõestamaks, et simulatsiooniga saadud tulemused olid täpsed ning et tulemuseks oli oodatust palju efektiivsem jahutus.

KWH Mirka kasutab SolidWorks Simulationi tugevusarvutusi oma arendustöös lihvimis- ja poleerimismasinate mehhanismide juures, kus üksikutele komponentidele rakenduvad muutuvad koormused. Simulatsioonide abil saab mehhanismi disaini optimeerida nii vastupidavust kui materjalikulu silmas pidades.

Vajadus SolidWorks Enterprise PDMi järele

Hiljuti ostis KWH Mirka oma tehnilise informatsiooni haldamiseks SolidWorks Enterprise PDMi. Ettevõte juurutab süsteemi elektriliste tööriistade arenduse osakonnas.

„Me rakendame PDM süsteemi, kuna meil on üha enam vaja tehnilist dokumentatsiooni oma toodete kohta jälgida ning kontrollida, et kasutame CAD mudelitest ning muust tootedokumentatsioonist kõige uuemaid versioone,“ ütleb Caj Nordström.