Lahden Autokori

10–15 protsenti tõhusam planeerimine
Efektiivsem suhtlus klientidega
Sääst investeeringute arvelt uutesse serveritesse
Paindlikum, turvalisem, stabiilsem ja kuluefektiivsem PDM-lahendus
Võimalus kasutada PDM-andmeid kõikjal

„Minu ümber on nüüd rõõmsad näod, kuna meie projekteerijad ei pea enam firma iganenud serverist põhjustatud aegluse tõttu minuteid või koguni tunde ootama, kuni süsteem nende päringutele vastab. IT-lahendus töötab nüüd nii nagu peab tänu hostingu pakutavale piiramatule võimsusele. Me säästame umbes 40 tundi ooteaega nädalas. Selle aja saame nüüd kasutada tegelikule tootearendusele.“

VÄLJAKUTSE

Varem oli Lahden Autokoril pidevalt PDM-süsteemi reaktsiooniaegadest tulenevaid probleeme, mille põhjuseks olid firma serveri ebapiisav füüsiline mälu ja üldine iganemine. Ettevõte oli juba otsustanud SolidWorks Enterprise PDMi serverimajutusse viimise kasuks, kui neile tutvustati HostPLMi.

LAHENDUS

„Süsteem avaldas meile muljet ning me otsustasime kohe selle kasuks. HostPLM ja meie juures asuv HostPLM Box tagavad kiire ja turvalise krüptitud side ning süsteemi aegluse probleemid on täielikult kadunud,“ räägib Saario.

Rami Saario rõhutab ka tõsiasja, et HostPLM on sõltumatu geograafilisest asukohast ning töötab igasugustel riistvaraplatvormidel, sealhulgas ka mobiilseadmetel. See on aidanud suhtluse klientidega arendusprojektide alal sujuvamaks muuta: „Kohtumisel kliendiga saame arutada asju juba selle alusel, mida ekraanil näeme. See teeb arendusprotsessi palju tõhusamaks. Meie klientidel on parem ettekujutus toodetest juba arendusprotsessi varases järgus ning see lihtsustab soovitud muudatuste rakendamist. Nii väldime suurt hulka kulukaid muudatusi, mis toimuksid sootuks hilisemas tootmisfaasis.“

Saario selgitab, et sõltumatus asukohast ja riistvarast tähendab Lahden Autokori töötajatele paremaid võimalusi kasutada süsteemi kodust töötamisel ning ka reisil olevatel töötajatel on juurdepääs õigele teabele õigel ajal ja kohas. HostPLMi kasutatakse ka müügijärgses toes, nt varuosade halduse, hoolduse ja remondi toetamiseks. Lahden Autokori loob ligipääsu võimaluse ka partneritele, näiteks projekteerijatele, kes teevad alltöövõttu ja vajavad teatud tüüpi infot.

Umbes 800 GB andmemahuga PDM-süsteem on suurim Lahden Autokori IT-süsteem. Süsteemil on 10–12 täisajaga kasutajat ning 8–10 osalise ajaga kasutajat. Varem oli süsteemi probleemide lahendamiseks tööl täiskohaga IT-töötaja, kes nüüd hoolitseb ettevõtte ERP-süsteemi arendustegevuse eest.

HostPLMi kasutuselevõtt tähendab olulist säästu ka IT arenduskulude ja riistvarainvesteeringute arvelt. Rami Saario kirjeldab HostPLMi kasutuselevõttu kui „pidu rahakotis“.

„Rahakotile on see tõeliselt hästi mõjunud,“ ütleb ta ning osutab lisaks tõsiasjale, et HostPLMi rakendamisele kulus nädal ning see toimus sujuvalt, ilma mingite märkimisväärsete probleemideta.