LMCE Group

LMCE Group töötab selle nimel, et muuta maailm paremaks paigaks väiksema hulga masinatega. SOLIDWORKSi lahendused annavad disaineritele võimaluse luua ühiselt tootedisaine vaatamata nende füüsilisele asukohale. See annab eriti häid tulemusi just kontserni tasandil. Allpool kirjeldab Lännen Tractorsi teadus- ja arendusjuht Ville Pesonen, kuidas SOLIDWORKS PDM Professional on aidanud parandada ettevõtte andmehaldust.

Jätkusuutlikud tooted uuenduslike tööriistadega

LMCE Group (Lännen Mobile Construction Equipment) on rahvusvaheline nutikate ja mobiilsete universaallahenduste pakkuja. See tähendab, et disainerid mõtlevad välja uuenduslikke ja kvaliteetseid tooteid, millel on väike CO2 heide ning mis on vastupidavad, suutelised tegema mitut toimingut ja täitma korraga mitme masinatüübi ülesandeid. Siin tulevadki disaineritele appi SOLIDWORKSi lahendused.

LMCE Group on tänaseni eraomandis ning ettevõtte tehased asuvad Soomes ja Rootsis. Hetkel 160 töötajaga kontserni ajalugu ulatub 1950. aastatesse, hõlmates järgmisi ettevõtteid

  • Lännen MCE Oy, Lännen Tractors Oy ja Aquamec Oy Soomes
  • Lännen Tractors AB ja Lundberg Hymas AB Rootsis.

LMCE Group toodab masinaid erinevate keskkondade jaoks ja otstarbeks: siia kuuluvad näiteks nutikad mobiilsed lahendused taristu- ja munitsipaaltöödeks, kommunaalehituse, linna- ja kinnisvarahoolduse ning veekeskkonna jaoks.

LMCE Group SOLIDWORKS PDM Professional

Lännen 8700M – kiire multiotstarbeline ekskavaatorlaadur

SOLIDWORKS PDM Professionali eelised

Aastaid tagasi sai ettevõte omandamise kaudu täiendavaid SOLIDWORKSi litsentse, mis viis LMCE Groupis mõttevahetuseni, kas tasuks ehk minna mitme CAD-tööriistaga keskkonnalt üle ühele ühtsele platvormile.

„Otsustasime jätkata SOLIDWORKSi toodetega ja võtsime kasutusele lahenduse SOLIDWORKS PDM. Kuna SOLIDWORKS PDM Professional on täielikult integreeritud SOLIDWORKS CAD-i, oli see meie jaoks ilmselge valik,“ ütleb ettevõtte teadus- ja arendusjuht Ville Pesonen.

Otsus hallata oma andmeid PDM-is on aidanud parandada ettevõttes tootlikkust ja koostööd.

„Alati on otstarbekas kasutada üht PDM-süsteemi, nii et minu hinnangul saab kontsernisisene koostöö olema tulevikus veelgi sujuvam. Kuna see toode on laialdaselt kasutusel, annab see meile rohkem paindlikkust koostööks alltöövõtjast disaineritega. Kui neil on SOLIDWORKSi litsents juba olemas ja nad oskavad seda tarkvara kasutada, on meil vaja anda neile vaid rendilitsentsid, et nad pääseksid meie PDM-süsteemi.“

LMCE Group on võtnud kasutusele uue ärimudeli, pakkudes disaini teenusena

Kui toodet disainitakse pilveplatvormil, pole vahet, kus disainerid töötavad – ettevõtte kontoris või mujal. Lisaks saab disainiressursse kasutada ka kontsernisiseselt. See pakub disaineritele uusi väljakutseid ja aitab talente ettevõttes hoida.

SOLIDWORKS on professionaalne disainitarkvara, mida kasutavad mitte üksnes meie disainerid, vaid ka paljud allhankeid tegevad ettevõtted. Vana PDM-süsteemiga töötades oli Lännen Tractorsil võtta vaid üksikuid alltöövõtjaid, kuna disaineritel puudus kogemus muu tarkvaraga peale SOLIDWORKSi.

Tractors pakub disainiteenuseid ka alltöövõtuna. Rääkides toodetest, mille disain on loodud koostöös Lännen Tractorsiga, on siin suurepäraseks näiteks Mecalifti lükandmastiga virnastaja ja Nisula Foresti N-seeria harvendusharvester,“ ütleb Ville Pesonen.

„Nüüd ei piirdu projekteerimine ainult meie enda toodetega, vaid Lännen Tractors pakub disainiteenuseid ka alltöövõtuna. Rääkides toodetest, mille disain on loodud koostöös Lännen Tractorsiga, on siin suurepäraseks näiteks Mecalifti lükandmastiga virnastaja ja Nisula Foresti N-seeria harvendusharvester,“ ütleb Ville Pesonen.

LMCE Group SOLIDWORKS PDM Professional

Foto: Nisula Forest Oy – N6 harvendusharvester töös

PDM Pro optimeerimine vastavalt ettevõtte vajadustele

Täna projekteeritakse Lännen Tractorsis peamiselt SOLIDWORKSis. Esialgu ei tahtnud olemasolev tootmissüsteem aga SOLIDWORKSiga hästi ühilduda, mistõttu hakati uut tarkvara selle juurutamisel kasutama ainult uute toodete disainimisel. See võimaldas üleminekuetapis projekteerimistöö sujuvat jätkumist.

„PDM Pro pakub mitmesuguseid valikuid ja selle sobitamine ettevõtte vajadustega nõuab kannatlikkust. Kõik sai aga üsna kiiresti paika,“ meenutab Ville.

Seega, kui oled valmis panustama pisut oma energiat seadistustöödesse, on edasine juba puhas rõõm ning esialgne pingutus tasub ennast kuhjaga ära. PDM Pro on küllaltki loogiline süsteem. Kui miski ei tööta, on sellel alati konkreetne põhjus ja lahendus.

PLM pakub ööpäevaringset tuge

„Oleme PLM Groupi teenuseid kasutanud juba aastaid ja nende tugiteenused on meile heas mõttes hästi tuttavaks saanud. Nende toega on lihtne telefoni või e-posti teel ühendust saada ja abi on vajadusel alati saadaval,“ ütleb Ville, jätkates:

„Alguses tekkis meil tehnilisi väljakutseid, mis olid peamiselt seotud eelistuste sätetega, kuid PLM Groupi tehniline tugi aitas meil need lahendada. Tarkvara juurutamine läks Lännen Tractorsis üldiselt hästi ja edaspidi plaanime kasutada PLM Groupi tugiteenuseid ka oma alltöövõtjate tarkvara juurutamisel.“

Järgmiseks katsetatakse Web2 lahendust

Lännen Tractors on nüüdseks kasutusele võtnud PDM Professionali, järgmised sammud aga on seotud SOLIDWORKSi võrguliidesega (Web2), mida ettevõte pole veel proovinud.

Web2-liides on PDM-i lihtsam ja odavam versioon, mida kasutatakse peamiselt osade, mudelite, andmekaartide ja materjaliandmiku eelvaateks. Samuti sobib see teabe jagamiseks ja printimiseks. Midagi installida pole vaja, kuna programm töötab veebibrauseris. See lihtsam versioon pakub ka kaugjuurdepääsu juhul, kui kasutaja pole ühendatud ettevõtte serveritega samasse võrku

„Lännen Tractorsis on disainerite käsutuses PDM Professional ning järgmiseks tuleb katsetada, kas Web2 lahendus sobib meie tootmis-, järelturu- ja müügivajadustele. Kui kõik sujub hästi, soovitame seda ka teistele LMCE Groupi ettevõtetele.“

Ettevõtte sisevõrgus kasutades nõuab Web2 vaid minimaalset seadistamist. Kui seda kasutada aga väljaspool ettevõtte sisevõrku, on selleks vaja eraldi serti. Näiteks saaksid tootmisosakonna töötajad vaadata 3D-mudelite ja jooniste eelvaateid ning neid vajadusel printida. Web2 töötab lisaks laua- ja sülearvutitele ka nutitelefonides ja tahvelarvutites.

Kui soovid saada rohkem teada meie lahenduste kohta, külasta LMCE Group kodulehte või võta ühendust.

LMCE Group

„Oleme PLM Groupi teenuseid kasutanud juba aastaid ja nende tugiteenused on meile heas mõttes hästi tuttavaks saanud. Nende toega on lihtne telefoni või e-posti teel ühendust saada ja abi on vajadusel alati saadaval.“

Ville Pesonen