Lyras

Lyras on paistnud silma uskumatu uuendusega, kasutades läbipaistmatute vedelike töötlemisel UV-külmpastöriseerimist. See tehnoloogia on tuntud raslüseerimise (ingliskeelsest sõnast raslysation) nime all. Üldjuhul kasutatakse UV-tehnoloogiaid ainult läbipaistvate vedelike (näiteks joogivee) töötlemiseks. Loe lähemalt, kuidas kirg ja teadmised koos murranguliste tootearenduse lahendustega aitasid Lyrasel muuta maailma.

Lyras on paistnud silma uskumatu uuendusega, kasutades läbipaistmatute vedelike töötlemisel UV-kiirgusega raslüseerimist (ingliskeelsest sõnast raslysation). Üldjuhul kasutatakse UV-tehnoloogiaid ainult läbipaistvate vedelike (näiteks joogivee) töötlemiseks. Loe lähemalt, kuidas kirg ja teadmised koos murranguliste tootearenduse lahendustega aitasid Lyrasel muuta maailma.

2017. aastal asutatud Lyras loob raslüseerimislahendusi, mida kasutatakse vedelike töötlemisel kahjulike bakterite kõrvaldamiseks. Ehkki pastöriseerimine on olnud kasutusel juba 150 aastat, lähenes Lyras asjale täiesti uudsest vaatenurgast. Tegemist on Taani ettevõttega, millel on esindused Austraalias, Uus-Meremaal ja Hispaanias. Ettevõte kasutab kahjuliku mikroelustiku kõrvaldamiseks vaid üht ultraviolettkiirguse lainepikkust ning on esimesena oma tööstusharus suutnud seda meetodit rakendada ka läbipaistmatute vedelike töötlemisel.

Kuumpastöriseerimisega võrreldes väheneb energiakulu raslüseerimisel kuni 90%. Lisaks kaob vajadus erinevate tööstuskemikaalide ja nende kõrvaldamise järele. Seega tooks uue tehnoloogia kasutamine piimatoodete, õlle, karastusjookide, mahla ja muude tarbekaupade tootmisel endaga kaasa energiakulu ja CO2-heitkoguste drastilise vähenemise kogu maailmas. Veel üks UV-kiirgusega raslüseerimise eeliseid on värske piima säilivusaja pikenemine. See omakorda aitab vähendada toidujäätmete teket, mis on suur probleem arvestades, et kolmandik kogu maailmas toodetud toidust läheb kas raisku või rikneb.

SOLIDWORKS 3D CAD – Usaldusväärne. Kindel. Ajasäästlik.

Ettevõtte asutajad tegelesid kolm aastat põhjaliku uurimis- ja arendustööga, enne kui nende toode 2017. aastal viimaks turule jõudis.

Product Engineer at Lyras working in SOLIDWORKS 3D CAD
Lyrase tooteinsener töötamas SOLIDWORKS 3D CAD tarkvaraga

 SOLIDWORKS 3D CAD oli ettevõtte lahenduste nullist disainimisel Lyrase esimene ja lõplik valik:

“Meie töötajatel oli juba SOLIDWORKS 3D CAD-iga töötamise kogemus. Minu (ja julgen arvata, et ka minu kolleegide) arvates on SOLIDWORKS selleks tööks kõige lihtsam ja kasutajasõbralikum keskkond. Mõnel meist oli kogemusi Autodesk Inventoriga ja mõned kasutavad endiselt Rhinoceros 3D-d, kuid lõppkokkuvõttes on SOLIDWORKS parim tööriist, mida olen kunagi kasutanud. See täidab kõik meie vajadused.“ – Eimantas Straznickas, tooteinsener

Protsessijuht Henrik Lyhne Jensen lisab:

“Lasime oma inseneridel ise otsustada, milliseid süsteeme nad soovivad kasutada. Püüame Lyrases iga päev suurendada oma tõhusust ja kasutame selleks kõikvõimalikke vahendeid. SOLIDWORKS on üks tööriistadest, mis aitab meil olla tõhusam.”

Eimantas Straznickas kommenteerib ka SOLIDWORKSi kui tarkvara pidevat arengut:

“Mul on hea meel näha, et SOLIDWORKS muutub iga uue versiooniga järjest paremaks. Erinevust on selgelt näha ja tunda.”

Kui palusime Lyrase töötajatel iseloomustada SOLIDWORKSi lahendust ühe märksõnaga, andsid protsessijuht Henrik Lyhne, tooteinsener Eimantas Straznickas ja turundusjuht Ruben Riksted järgmise vastuse: 1) usaldusväärne; 2)  kindel; ja 3) ajasäästlik.

Iteratiivsed testid vähese vaevaga

Lyras kasutab oma toodete eripära arvestades ka arvutusliku vedelikudünaamika lahendust SOLIDWORKS Flow Simulation. Ettevõte disainib keerukaid süsteeme, kus esinevad nii jahutusõhu voolud kui ka töödeldava vedeliku vool.

Founder and technical engineer discussing the electrical systems in their solutions
Ettevõtte asutaja ja tehnikainsener oma lahenduste elektrisüsteeme arutamas

Tänu meie virtuaalsetele testimistööriistadele saavad Lyrase insenerid oma disainilahendustes määratleda ja testida vedelikuvoolu ning sellega seotud jõude. See on iteratiivne protsess pideva disainimise ja testimisega, mis aitab tooteinsener Eimantas Straznickase sõnul luua kõige otstarbekama disainilahenduse:

“Tegemist on suurepärase tööriistade kombinatsiooniga. SOLIDWORKS 3D CAD katab kõik meie disainivajadused ja Flow Simulation võimaldab meil disaine edukalt testida ja kontrollida. Siin tulebki mängu lihtsus: me ei pea sahmima paljude programmide vahel, üritades neid kuidagi koos toimima saada. Meil on kõik ühes kohas koos ja seda on väga lihtne kasutada.”

Lyras keskendub töökindlate, vastupidavate ja kvaliteetsete toodete disainimisele. Seetõttu tuleb ettevõttel näha ette kõikmõeldavaid kasutusstsenaariume ja -keskkondi ning neid SOLIDWORKSIS testida, veendumaks, et tooted peavad vastu pikaajalisele kasutamisele erinevates keskkondades.

Teame, et meie pakutavaid tooteid võidakse kasutada muutlikes ja keerukates oludes. Sel põhjusel simuleerime isegi halvimaid võimalikke tingimusi ning kanname hoolt selle eest, et meie süsteemid ei veaks sellises olukorras alt.

Nii võimaldab disainitarkvara ja virtuaalsete testimisvahendite sünergia tuua Lyrasel kiiresti ja tõhusalt turule äärmiselt kvaliteetseid ja uuenduslikke tooteid.

Turvaline ja tõhus koostöö 

Kõik, kes tegelevad teadus- ja arendustegevusega, teavad, et disainilahendused on tohutult väärtuslik intellektuaalomand, mille puhul peavad olema täidetud järgmised nõuded: 1) need peavad olema turvaliselt hoitud ja kaitstud volitamata juurdepääsu eest; 2) nendega peavad saama ühiselt töötada terved disainimeeskonnad; ja 3) need peavad olema kergesti juurdepääsetavad, hästi korraldatud ja hallatud. 

“PDM Professional on suurepärane tööriist kõigi meie jooniste ja disainide turvaliseks hoidmiseks. See töötab väga hästi kõigi failivormingutega, nagu näiteks PDF, DXF, STEP jne. Ühtlasi on see suurepärane meeskonnatööks projektide kallal ja ühiseks toodete arendamiseks.“ – Eimantas Straznickas, tooteinsener

Niisiis aitavad tooteandmete haldamise tööriistad Lyrasel hoida oma disainilahendusi ja nendega seotud tooteandmeid turvaliselt ning lihtsustavad tõhusat koostööd disainilahenduste loomisel. See on viimane element, mis seob 3D-ökosüsteemi ühtseks tervikuks.

“PLM Group on pühendunud ja abivalmis”

Teeme PLM Groupis oma klientide aitamiseks kõik endast oleneva, kus iganes nad oma äriteekonnal ka ei asuks. Nagu iga idufirma võib teile kinnitada, on ettevõtlusega alustamine kulukas protsess. Nii nagu teistele kvalifitseeritud idufirmadele, pakuti ka Lyrasele vajalikke tööriistu alguses tasuta.

We are ready with competent support, when you need us
Meie pädevad eksperdid on valmis teid igal ajal abistama.

“Alguses olid meil kohtumised ka teiste tarnijatega. PLM Group pakkus meile SOLIDWORKSi esialgu tasuta. Tasuta periood oli alustamiseks väga oluline. Nende toetus ja pühendumine tegid meie jaoks koostöö jätkamise valiku lihtsaks.” – Henrik Lyhne Jensen, protsessijuht.

Eimantas Straznickas lisab:

“Meie koostöö PLM Groupiga sujus algusest peale hästi ning nad aitasid meil asjaga peale hakata ja edasi liikuda. Ootame samasuguse koostöö jätkumist ka tulevikus”.

Kui palusime intervjueeritavatel iseloomustada PLM Groupi ühe märksõnaga, mainiti järgmisi omadusi: 1) pühendunud ja 2) abivalmis.
Aitäh! Seame alati oma kliendid esikohale.

Lyrase tulevik

Lyrase tulevik paistab helge ning silmapiiril on palju põnevaid uuendusi. Kuna praegune tööriistade kombinatsioon on Lyrase jaoks hästi toiminud, ei ole neil plaanis seda lähitulevikus välja vahetada.

“Pole mõtet parandada asju, mis pole katki,“ märgib tooteinsener Eimantas Straznickas.

Tunneme PLM Groupis suurt uhkust selle üle, et oleme olnud tunnistajaks, kuidas Lyras on nullist üles ehitanud silmapaistva ettevõtte oma ainulaadsete uuendustega, mis aitavad muuta maailma paremaks paigaks. Me kõik aplodeerime valjult ja ootame juba pikisilmi selle uskumatu ettevõtte tulevasi tehnoloogiaid.

Külasta Lyrase veebisaiti või võta meiega ühendust, et saada rohkem infot meie pakutavate lahenduste kohta.

Lyras

Tegemist on suurepärase tööriistade kombinatsiooniga. SOLIDWORKS 3D CAD katab kõik meie disainivajadused ja Flow Simulation võimaldab meil disaine edukalt testida ja kontrollida. Siin tulebki mängu lihtsus: me ei pea sahmima paljude programmide vahel, üritades neid kuidagi koos toimima saada. Meil on kõik ühes kohas koos ja seda on väga lihtne kasutada.

Eimantas Straznickas