Preco SIA

HostPLM võimaldab toodete paremat standardiseerimist.
PDM lahendus lihtsustas oluliselt projekteerimisprotsessi ning andmed on turvaliselt kaitstud.
Tooteandmed on turundus- ja müügimeeskonnale hõlpsasti kättesaadavad

“Alguses ei olnud me kindlad, kas tegime õige valiku, sest investeering tundus suure riskina. Täna võin 100% kindlusega öelda, et investeering on end ära tasunud! “

VÄLJAKUTSE

Lätis, Lielvardes asuv Preco toodab spetsiaalseid seadmeid nagu konveierilindid ja kuivatid terade, seemnete ja muude taimede käitlemiseks. Ettevõtte eesmärgiks on toota seadmeid, mis on 90% standardiseeritud ning 10% kohandatakse vastavalt kliendi vajadustele. Preco on alates 1994. aastast pidevalt kasvanud, kuid probleemid 3D-mudelites hakkasid takistama ettevõtte edasist arengut. Sobimatud osad, ebakorrektsed 3D mudelite failinimed ja olemasolevate mudelite üle kirjutamine on vaid mõned näited tekkinud probleemidest. Efektiivsuse parandamiseks ning ettevõtte jätkusuutliku arengu tagamiseks oli vaja leida lahendus andmete ja protsesside paremaks haldamiseks.

LAHENDUS

Preco pöördus sobiva lahenduse leidmiseks PLM Groupi poole. Põhjamaade kogemusele tuginedes soovitasime Precole HostPLMi, mis on paindlik ja läbipaistev lahendus ilma IT-valdkonna lisakuludeta.

Alguses hirmutas meid investeeringu suurus, kuid peale tasuvusanalüüsi (ROI) tundus lahendus paljulubav.“ Tomass Ulmis, konstruktor.

PLM Groupi eksperdid külastasid Preco kontorit ning aitasid installeerida ja seadistada uut serverit. Lisaks toimus ühepäevane koolitus, mis tutvustas töötajatele HostPLMi kasutusvõimalusi. Tihedas koostöös loodi PDM framework, mis kohandati ettevõtte ainulaadsele töövoole ning määratleti vastavalt projekteerimisprotsesside toimimisele.

EELISED

3D modelleerimisprotsess paranes märgatavalt. Meeskonna juhtidel on nüüd võimalik hõlpsasti määrata insenerile konkreetne ajastatud tööülesanne. Tööülesandeid on võimalik nii teostada kui kontrollida kaugtööd tehes. Tagatud on sujuv töövoog ning kiired ja efektiivsed protsessid.

3 aastat tagasi otsustasime investeerida SOLIDWORKSi ja HostPLMi. Tänu sellele tarkvarale on meil võimalik järgida meie ettevõtte strateegiat. Täna arendame standardseid seadmeid, mis vastavad meie klientide vajadustele.” Kristaps Grauzdulis, inseneriosakonna juhataja

Tööprotsessid ei ole paranenud ainult inseneriosakonnas, vaid ka müügi- ja turundusosakond ei pea enam pöörduma inseneride poole, et saada teavet toodete kohta. Müük ja turundus saavad nüüd kiiresti ja hõlpsasti ligipääsu mistahes toote informatsioonile kasutades HostPLMi.

Lisaks sellele tagab uus süsteem andmete turvalisuse, vältides kulukate vigade tekkimist. Tänu andmehalduse süsteemile on võimalik jälgida, kes ja millal on salvestanud muudatusi. Lisaks ei ole kasutajatel võimalik juba olemasolevaid faile kogemata ära kustutada, sest koopiad ja muudatuste ajalugu on alati salvestatud kohalikus serveris.

Meie soovitame PLM Groupi HostPLM lahenduse kasutamist, sest see on säästnud meie ettevõttes palju aega ja ressursse. Olime esimesed, kes katsetasid HostPLMi Lätis ja algselt ei olnud me kindlad, kas tegime õige valiku, sest investeering oli riskantne. Täna võin 100% kindlusega öelda, et see investeering on end hästi ära tasunud, sest meie inseneridel pole enam vaja teha näiteks DXFi või PDFi faile, kuna see kõik on automatiseeritud.” Tomass Ulmis, konstruktor

Tutvuge lähemalt Preco tootmisliinidega: Preco SIA