Rimbøl Teknik A/S

  • 3D-printimine säästab kaks kolmandikku uute masinaosade arendamisega seotud kuludest
  • Aeganõudev manuaalne osade tootmine on asendunud täpsete prototüüpide ja kasutusvalmis osade printimisega
  • Parem ja tõhusam infovahetus allhankijatega

’’3D-printimine säästab palju aega. Me ei pea enam ootama masinaosade kohalejõudmist, et neid testida. Saame osad välja printida öösel ja testida neid järgmisel hommikul. Nii säästame umbes kaks kolmandikku oma varasematest kuludest ja mõnikord saame prinditud osi kasutada isegi lõpptootel.’’

VÄLJAKUTSE

Rimbøl Teknik Feeding Equipment A/S on ettevõte, millel on üle 40 aasta kogemust tootmisliinide disainimise ja ehitamise alal. Nende tootevalikusse kuuluvad näiteks ümmargused, liini- ja siloboilerid toidu- ja farmaatsiatööstustele. Firma soovis kasutada 3D-printimist, et vähendada projekteerimisele ja arendusele kuluvat aega ja ressurssi ning selle asemel suunata fookus uute innovaatiliste lahenduste loomisele.

LAHENDUS

3D-printimise kasutusele võtmine projekteerimisosakonnas on ettevõttel Rimbøl Technology võimaldanud säästa aega ja raha ning samaaegselt aidanud kaasa innovatsioonile. Võimalus testida 3D-prinditud osi juba arenduse varases etapis, võimaldab ettevõttel esitada allhankijatele täpsemaid tellimusi.
Enne 3D-printeri kasutuselevõttu valmisid uute masinaosade prototüübid manuaalselt või mõnel juhul soetati need ka allhankijatelt. See protsess oli nii tülikas, kui ka ajamahukas.

’’3D-printimine säästab palju aega. Me ei pea enam ootama masinaosade kohalejõudmist, et neid testida. Saame osad välja printida öösel ja testida neid järgmisel hommikul,’’ ütleb insener Henrik Mundbjerg, Rimbøl Teknik. Ta lisab: ’’Nii säästame umbes kaks kolmandikku oma varasematest kuludest ja mõnikord saame prinditud osi kasutada isegi lõpptootel.’’

Unikaalsed tootmisliini lahendused

Rimbøl Teknik kasutab SOLIDWORKS 3D CADi masinate tootmisvarustuse projekteerimiseks. Kuna uute osade testimine on nüüd koheselt võimalik, on 3D-printer firma inseneride tööd oluliselt muutnud. Ettevõte projekteerib ja toodab süsteeme nüüd palju kiiremini.

’’Kulutame arendusprojektidele oluliselt vähem ressursse ning võidame aega innovatsiooniks. Meil on võimalus tarnida masinaosi, mida ükski teine firma ei valmista,’’ märgib Henrik Mundbjerg.

Üks 3D-printer ja CAD samalt tarnijalt

Pärast põhjalikku 3D-printerite turu uurimist valis Rimbøl Teknik Markforged Mark Two printeri PLM Groupilt. Henrik Mundbjerg selgitab: ’’PLM Groupi meeskond oli äärmiselt professionaalne ning otsustasime valida nemad oma 3D-printerite tarnijateks ja partneriteks.’’

Lennukas algus

Vaid ühe päevaga oli printer üles seatud ja kasutusvalmis ning juba abiks igapäevaste inseneriülesannete lahendamisel. Printer installeeriti hommikul ning kogu päeva jooksul toimusid koolitused võimaldamaks printeri võimalusi maksimaalselt tundma õppida. Samal õhtul prinditi juba ka esimesed osad.
’’PLM Group on aidanud meil üles ehitada töövoo alates projekteerimisest SOLIDWORKSis kuni 3D-printimiseni. Meie jaoks on suurepärane, et meil on sama tarnija kogu lahenduse jaoks’’ selgitab Henrik Mundbjerg.