Korrasta SolidWorksi jooniste mõõdud Auto Arrange Dimensions tööriista abil

Viimase paari aasta üks minu lemmiktäiustusi jooniste tegemisel on Auto Arrage Dimensions. Vaata allpool pilti, milline segadus seal on

Selliste segaduste pärast tõi SolidWorks 2011 versioonis uue tööriista nimega Auto Arrange Dimensions. Antud funktsioon korrastab automaatselt sinu poolt selekteeritud mõõtmed. Selle käsu saab joonisel kergesti ette mõõtu valides ilmuva  ”lihtsa” nupuga.
 Sellised on põhisammud:
1.      Vali window select valikuga kõik mõõtmed (vasakult paremale akent luues aktiveeritakse vaid mis sisse jääb, paremalt vasakule liikudes valib kõik, mida puutub)
 
2.      Edasi vii hiirekursor automaatselt ilmuva Dimension Palette peale, mis avab mõõtmete paletti. (Kui juhtub, et hiir liigub ära Dimension Palette pealt, siis palett kaob. Kui soovid tagasi saada siis lihtsalt vajuta CTRL nuppu)
3.      Dimension Pallete all vasakus nurgas kliki Auto Arrange Dimensions
4.      Nüüd kliki tühjale kohale joonisel, et Dimension Pallete kaoks ning müüdud hüppavadki paika!
Auto Arrange Dimensions tööriista kasutades paigutatakse mõõdud järgmiselt:
  • Järjestus väiksemast suuremani
  • Võimalusel  joondatakse ja tsentreeritakse
  • Mõõtude vahemaa on määratletud Document Properties – Dimensions (pane tähele, et see on dokumendi ehk konkreetse faili omadus. Vajadusel tee muudatused ka drawing templatede sees)
  • Asetamisel välditakse ülekatteid
  • Nihutatakse mõõteväärtust, kui on vaja
Tööriistal Dimension Palette on ka mitmeid muid käske. Näiteks, kui oled valinud mitu mõõtu ning soovid neile teha ühiseid muudatusi siis proovi järgnevaid käske: Space Evenly Linear/Radial, Align Collinear, Align Stagger, Justify Text ja Dimension Spacing Value (kas numbriline või all olevat ketast keerates). Enjoy!
***

Chris Snider on rakendusinsener firmas 3DVision Technologies, SolidWorks edasimüüja Ohio, Indiana ja Kentucky osariigis. Ta on 3DVision Technologies blogi üks eestvedajatest, sealt leiad uusi ideid tootlikuse parandamiseks kasutades SolidWorksi.

 
Tänu RSS Feedile
Tõlkis: Irina Tsvetkova
Turundusassistent (Soojusenergeetika insiner)