Milline on parim arvutiriistvara SOLIDWORKSi kasutamiseks?

Milline on parim arvutiriistvara SOLIDWORKSi kasutamiseks? See on küsimus, mida meile ikka ja jälle esitatakse. Nüüd püüame sulle pakkuda valemit, mis valimist ja otsustamist lihtsamaks muudab.

Rakendused

Milliste rakendustega sa töötad? Kas planeerid renderdamiseks kasutada PhotoView 360t? Või hoopis SOLIDWORKS Visualize rakendust? Kas testid disaini Simulationi tarkvaraga? Ning mis kõige olulisem: kas kasutad rakendusi samaaegselt?

Näitame sulle, kuidas need muutujad valemisse panna.

Protsessor

Sinu arvutit juhib protsessor ning seetõttu on oluline, et see oleks töökindel ka pikaajaliselt. Enamik SOLIDWORKSi rakendustest  kasutavad vaid ühte protsessori tuuma. Hea lahendus on soetada kõrgeima sagedusega protsessor, mis sisaldab ka piisavalt vahemälu. Suurepärased valikud on:

• Intel® Xeon® E5-1650v3 (3.8 GHz Max Turbo Frequency, 15 MB cache)
• Intel® Xeon® E3-1281v3 (4.1 GHz Max Turbo Frequency, 8 MB cache)
• Intel® Core™ i7-4790 (4.0 GHz Max Turbo Frequency, 8 MB cache)
• ja nelja tuumaga mobiilne protsessor nagu Intel® 4th Generation Core™ i7-4790MX
(4.0 GHz Max Turbo Frequency, 8 MB cache).

Kui teed tugevusarvutusi ja renderdusi samaaegselt, vajad enam kui nelja tuumaga protsessorit suurima võimaliku kiirusega.
NB! Intel Xeon 12xx/16xx seeria protsessorid võimaldavad kasutada suuremat vahemälu kui odavamad i7 või i5 protsessorid ning toetavad ka usaldusväärsemat ECC (error correcting code) mälu. Kiirus ja usaldusväärsus kaaluvad üles lisakulu.

RAM

RAM on protsessorile justkui parem käsi ning selleks, et SOLIDWORKS hästi toimiks, peab sinu arvutil seda piisavalt olema. Anname sulle valemi selle vajaduse hindamiseks:

1. Alusta 4GBga. Lisa +1GB iga ülalmainitud CAD rakenduse kohta (CAD, tugevusarvutused, renderdused)
2. Korruta oma suurim koost 20ga ja rakenduste arvuga. Liida korrutis ülalarvutatud GB summale
3. Ümarda vastus ülespoole kuni järgmise standardse RAMi suuruseni

Näide 1:
1. (SOLIDWORKS CAD) 4GB+ 1GB=5GB
2. (100MB koost) 20×0,100=2GB                   5GB + 2GB =7 GB
3. Ümarda 8 GBni

Näide 2:
1. (SOLIDWORKS CAD + SIMULATION + PHOTOVIEW) 4GB + 1GB+ 1GB + 1GB =7GB
2. (250MB koost) 20×0,250 x3=15GB           7GB + 15GB=22GB
3. Ümarda 22GB 32GBni

Esimene näide, 8GB, ei jäta ruumi kasvule, samal ajal kui 32 GB puhul on see võimalik. Kuna tõenäoliselt kasutad arvutit vähemalt kolm aastat, siis soovitame võtta esimese näite puhul pigem minimaalselt 16GB. Kindlasti soeta RAM koos kiireima ECC (error correcting code) tehnoloogiaga, mida sinu protsessor toetab.

SSD

SOLIDWORKS toodab üsna palju kettale laaditavat informatsiooni. Ka siis, kui sul on parim protsessor ja RAM, ei saa nende võimsust täielikult kasutada, kui failide laadimine ja kirjutamine on aeglane. Varustades oma arvuti SSD mäluga, mis mahutab OP-süsteemi ja aktiivsed tööfaile, saad kasutada kogu protsessori, vahemälu ja RAMi võimsust. Näiteks HP uus PCIe-l baseeruv Z Turbo Drive G2 saavutab üle 2 GB/sek võimsuse (samas kui tavaline SATA 3-l põhinev  SSD saavutab vaid 500 MB/sek).

 

Graafika

Graafikaprotsessor(GPU) toob arvuti väljundi monitorisse. GPU kaartide hinnad võivad erineda rohkem kui 10 korda ning valik on üsna keeruline. Seetõttu oleme siia kirja pannud mõned küsimused, millele vastates leiad sobiva toote kergemini.
1. Kas projekteerid ainult lihtsaid detaile ning sul ei ole 3D visualisatsioonide järele vajadust?
2. Kas projekteerid suuri kooste ning kasutad ka mõnda visualisatsiooni tööriista?
3. Kas kasutad projekteerimistöös pöörlevaid mudeleid, läbipaistvaid koostudetaile või töötad PhotoView 360 või SOLIDWORKS Visualize 3D visualisatsioonidega?
4. Kas renderdad SOLIDWORKS Visualize abil fotorealistlikke pilte koos taustadega?

Vastustest ilmneb, milline kaart oleks õige sinu jaoks:
1) Professionaalne 2D: Intel® HD P4600 või AMD FirePro™ W2100
2) Lihtne 3D: NVIDIA® Quadro® K620 või AMD FIREPRO™ W4100
3) Kesktaseme 3D: NVIDIA® Quadro® K2200 või AMD FirePro™ W5100, AMD FIREPRO™ W7100
4) Kvaliteetne 3D: NVIDIA® Quadro® K4100, NVIDIA® Quadro® K5200, NVIDIA® Quadro® K6000 või AMD FirePro™ W8100, AMD FirePro™ W9100

Samuti võid lugeda soovitusi arvuti riistvara tootvatelt ettevõtetelt:
NVIDIA Graphics for SOLIDWORKS
AMD FirePro™ and SOLIDWORKS®
HP and SOLIDWORKS page

Nimekirja SOLIDWORKSi sertifitseeritud riistvara seadmetest leiab siit https://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html. Selgitusi sertifitseerimise kohta saad lugeda siit: Graphics cards and drivers.
Nagu näed, varieerub SOLIDWORKSi sertifitseeritud graafika Intel® HD Pro P4600 sisseehitatud graafikast kuni väliste GPU kaartideni.

Lõpuks soovitame varuda ruumi võimalikuks kasvuks tulevikus. Vali pisut võimsamad komponendid või tee kindlaks, et riistvara pesad on uuemate komponentidega ühildatavad.

 

Robert Green´i  artikli põhjal
toimetanud: Mati Link