PLM Group toetab robotivõistlust Robotex

PLM Group toetab robotivõistlust Robotex, mis leiab aset 16. kuni 17. novembril TTÜ Spordihoones.

Tegemist on Eesti suurima robotivõistlusega, mis Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga toimub juba kolmeteistkümnendat korda.

Läbi aegade on võisteldud väga erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis ning teistes ülesannetes. Võistlusel on osalejaid olnud gümnaasiumidest ja ülikoolidest, ettevõtetest ning välismaalt.

Kahepäevasel üritusel leiavad aset rahvusvahelised robotivõistlused tuntud võistlusaladel. Üritus korraldatakse kümne erineva robotivõistluse lõikes, mille juurde tuuakse Tehnoloogianäitus ning loovad konkursid. Toimuvad erinevad autasustamised ning külastajad saavad osa võtta töötubadest. TTÜ Spordihoones aset leidvast projektist peaks eelduste kohaselt osa võtma üle 600 robotiehitaja ning üle 7000 pealtvaataja. Sellel aastal toimub Robotex’i raames ka  ametlik All Japan Robot Sumo eelturniir – kolm esimest 3 kg sumo võistlusklassis saavad kutse AJRS 2013 finaalturniirile Tokyo’s.

Üritusel on avatud ka mitmesugused töötoad, mis on seotud robootika, disaini, ettevõtluse ja muu huvitavaga. Toimuvad joonistus-, digitaaljoonistus-, foto- ja videokonkursid ning hakkajamad saavad osa võtta kohapeal toimuvatest põnevatest ning õpetlikest töötubadest.
Robotex 2013 üritusel osalemise tingimused ning  lisateavet konkursside ja võistluste reeglite kohta saab Facebook’ist ning ametlikult kodulehelt www.robotex.ee.