SolidWorks 2013 seminaril tutvustatud uuendused (koos videotega)

 • Võimsad uued tooted ja tööriistad
 • Efektiivsemad 3D mudelid ja 2D joonised
 • Parem jõudlus ja tootlikkus
 • Rohkem infot ja seda on lihtsam jagada

Allpool on igast uuest omadusest väike selgitus ja ülevaatlik video

 


SolidWorks 2013: Sustainability

Nüüd on võimalus valida vesialuselisi või lahustil põhinevaid värve, et veel täpsemini mõju loodusel hinnata. Sustainability 2013 näitab nüüd ka finantsilist komponenti lisaks süsiniku jalajäljele või energiakulule. Materjalide hindu on võimalik ise muuta. LCA (elukaare) arvutuste tulemusi on võimalik  kuvada TRACI või CML meetodil. Nüüd on võimalik raporteid ka eksportida teistesse programmidesse nagu GaBi Life Cycle Assessment ja anda veel lisaväärtust oma tulemustele. SolidWorks Sustainability on võtmekomponent loodussõbralike toodete loomiseks.
 
SolidWorks 2013: CAD Administrator Dashboard
Kas kõik ettevõtte SolidWorksid on uuendatud? On kasutajatel samad joonise formaadid ja kas nende masinad on piisavalt võimsad oma töö jaoks? Dashboard näitab customer portalis masinate seadete erinevust, võimsust ja kasutuskordade ülevaadet. RX benchmark laseb võrrelda masinaid oma ettevõttes või kõigi maailma SolidWorksi kasutajatega. Saad võrrelda detailidena graafika, IO või CPU kaupa. Session details näitab kasutuse tihedust ja kuidas programm suleti. Omades kogu sellist infot ühes kohas on kerge saada täpne ülevaade oma arvutite korrashoiust.
 
SolidWorks 2013: Weldments, Sheet Metal, and Multi-Body Library FeaturesNüüd saad lisada mitme kehaga detailides library featuresi. Suur ajavõit tuleb uuest omaduses:t cut listis olevatele elementidele lisatavad automaatsed vähimate gabariitide mõõdud ehk 3D bounding box.
SolidWorks 2013: Varying Dimension PatternsTavaline feature pattern on nüüd tehtud võimsaks: paljundades saad muuta nii feature mõõte, kui samme ja seda nii võrdeliselt või igas paljundatud elemendis eraldi.
 
SolidWorks 2013: Section View Assist
Nüüd on vaate lõikamiseks üksainus nupp, mille alt avanevad kõikvõimalikud lõike tüübid. Lõikejoone lisamiseks pole muud, kui vaid kliki ja snäpi vaate elementide külge – enam pole vaja näha vaeva sketchi joonestamise ja seoste loomisega. Selle tööriistaga saab kõvasti hiireklikke kokku hoitud.
 
SolidWorks 2013: Previous Release Interoperability Eelmise versiooni SolidWorksiga saab nüüd avada uue versiooni faile: hoolduslepinguga kliendid saavad alla laadida SolidWorks 2012 service pack 5, mis avab SolidWorks 2013 faile. Selline põhimõte saab olema iga uue versiooni puhul.
 
SolidWorks 2013: SolidWorks Plastics Uus swept cut assembly feature lubab sarnaselt detailidega teha lõiget koostu keskkonnas ja soovi korral muudatused ka detailidesse edasi kanda. Teine uus omadus on kruvide kinnitamiseks Mounting Boss fastening feature, mis on tark ja mugav kasutada. Kuid täiesti uus on võimalus plastvormide täituvust simuleerida. Oleme lähemalt sellest oma blogis juba kirjutanud: SolidWorks plastics 2013 
 
SolidWorks 2013: Network Rendering for PhotoView 360 
Uus võimalus keelata tekstuuride skaleerimine. uued palju realistlikumad tekstuurid on alla laetavad customer portalist. Võimalus hetkeks tarretada nende rakendamise seaded: pinnale, featurele, mudelile… Renderdamisel lisavad võrgus saadaolevad masinat tuumasid ehk ruudukesi, kes pildi kallal töötavad.
  SolidWorks 2013: Intersect Feature Täiesti uus võimas ja samas kiire tööriist loomaks kujundeid tahke keha, pinna ja tasapinna omavahelistest suhetest. Üks käsk asendab kõike seda mis vanasti oli mõne tegevuse juures vaja teha: Cut with Surface, Knitting, Trimming, Merging, jne. 
SolidWorks 2013: Design Costing EnhancementsOmahinna arvutus toetab nüüd mitme kehaga ja treitud detaile. Eelmine versioon juba toetas painutatud ja freesitud tööoperatsioone. Tehakse vahet puurimis- ja freesimisoperatsioonidel.
  SolidWorks 2013: Conics in Sketcher Uus teist järku joonetüüp, kus mugavalt raadiust muutes saad valida ringi, ellipsi, hüperbooli või parabooli vahel. SolidWorksi Mark Biasotti selle uue omaduse loomisest on kirjutanud siin.
 SolidWorks 2013: Exclude Components During Interference Detection “Sissesõitmiste” kontroll on nüüd veel targem. Toob välja keermestatud ava-poldi paari, kui neil pole sama keere. Keermelattidel saab määrata keerme alguspinda blind viisi puhul. Võimalus on mõningaid interferentse ka ignoreerida, nagu näiteks tihendid ja see on programmil meeles ka järgmine kord.
  SolidWorks 2013: Insert Multiple Components in Assemblies Nüüd saad valida ja panna mitu komponenti valmis ja hakkata neist mugavalt koostu kokku laduma. Open aknas on uued filtrid part, assy ja drawing failide valimiseks. Ning uskumatu, kuid tõsi: on ka filter sadade SolidWorksi failide hulgast mingis kataloogis asuva peakoostu leidmiseks.
  SolidWorks 2013: Auto-Dimension While Sketching Uus võimalus seadete all (nüüd on võimalus ka seadete aknas otsida) lisada sketchimisel automaatsed mõõdud ainult siis, kui kasutaja on sisestanud väärtuse (create dimension only when value is entered).

SolidWorks 2013: Dowel Holes
Hole wizardis uus avatüüp tihvtiavade tegemiseks, kus valid ka tolerantsi. Joonisele tuleb neil avadel automaatselt spetsiaalne märgistus.

SolidWorks 2013: Reference Center of Mass in Drawings & AssembliesMassikeskme feature saab lisada nii koostudesse, kui detailidele. Viimastes saab lisada mitmeid ajaloo puus. Massikeskme elementi saab kasutada mõõtmisel ja kuvada joonistel.

 
SolidWorks 2013: Any Component as Envelope 
Ammuoodatud võimalus nüüd muuta olemasolev alamkoost või detail envelopeks ja tagasi. Kuvada või varjata joonisel.
 
HostPLM™- unikaalne lahendus PLM Groupilt
HostPLM™ põhineb SolidWorks Enterprise PDMil, mis asub turvalises failihoidjas ja omab veebipõhist kasutajaliidest, mis võimaldab kasutajal vaadata ja hallata dokumente igal ajal, ükskõik kust kohast, ükskõik milliselt seadmelt.

Ja lisaks veel… 

 • Uued mõõtmisvõimalused measure tööriistas (mõõt täpselt klikitud punktide vahel, mõõtude ajalugu)
 • Uuenenud vaadete valija ja vaate valimise kuup
 • Mitu exploded viewd ühe konfiguratsiooni kohta
 • Joonise vaadete sketchiks või blokiks muutmine
 • Mõõdu tolerantside parameetriline ja kahesuunaline sidumine mudeli ja joonise vahel
 • Mitmetuumaliste protsessorite tugi joonistel
 • Suurem jõudlus konfiguratsioonide vahetamisel ja shaded with edges vaadetel
 • eDrawing markupide nägemine SolidWorksi joonisel, markupi faili avamine joonisele

Mati Linktehniline konsultant