SolidWorks Composer vähendab Citecis dokumenteerimisaega kahe kolmandiku võrra

Citec Oy Ab asutati 1984. aastal. Citec osutab multidistsiplinaarseid inseneri- ja infohaldusteenuseid energeetikatööstuses ja teistes tehnoloogiast sõltuvates tööstusharudes. Citecil on praegu ligikaudu 1100 töötajat ning 2012. aasta käive oli umbes 66 miljonit eurot. Citeci peakorter on Soomes Vaasas ning bürood Soomes, Rootsis, Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Venemaal ja Indias.

SolidWorks Composeri kasutuselevõtuga lühendas Citec Oy Ab tehnilise dokumentatsiooni ja juhendite ettevalmistusaega kuni 60 protsenti.
SolidWorks Composerit kasutades on Soome inseneri- ja infohaldusfirma Citec Oy Ab saavutanud tehnilise dokumentatsiooni ja juhendite tootmisel märgatava aja ja kulude kokkuhoidu. Süsteemi efektiivsus on loonud ettevõttele uue potentsiaalse äri – klientide dokumentatsiooniprobleemide lahendamise.
Citec asub Soome linnas Vaasas, sel on viis kontorit Soomes ja suur harukontor Indias. Ettevõte on multidistsiplinaarne, umbes 1000 töötajaga insenerifirma. Nad spetsialiseeruvad projekteerimis- ja infohaldusteenuste pakkumisele mitmes sektoris, nagu energeetika, töötlev tööstus, tootmine ja tervishoid. Citeci kliendid on tihti väga suured ettevõtted, mis kasutavad erinevaid laiemalt tuntud 3D CAD-süsteeme. Citecis on kasutuses SolidWorks ja rida teisi 3D CAD-süsteeme.

„Pakume oma klientidele projekteerimisteenuseid, kuid ka tehnilise dokumentatsiooni koostamist ja projektiteabe haldamist. Meie eesmärgiks on olla universaalseks teenusepakkujaks, kellelt võib oodata parimate tööriistade kasutamist ja parimate tavade järgimist,“ selgitab Citeci visualiseerimismeeskonna juht Juha Rintala.

Citec on valinud PLM Groupi SolidWorks Composeri, kuna süsteem võimaldab firmal otse kasutada klientide erinevatest CAD-süsteemidest pärit 3D-mudeleid mitmesuguse tehnilise dokumentatsiooni loomiseks, selgitab Juha Rintala. 

„SolidWorks Composeri abiga oleme suutnud lihtsustada näiteks kooste- ja hooldusjuhendite, koolitusmaterjalide ja varuosakataloogide loomist. Tahame hoida tehnilise dokumentatsiooni leheküljehinna võimalikult madalal ja SolidWorks Composeri abil saavutatud efektiivsus tähendab, et oleme muutunud klientidele tehnilise dokumentatsiooni tootmisel väga konkurentsivõimeliseks.“

Juha Rintala selgitab, et varem kulus 3D CAD-mudelite konverteerimiseks tehnilise dokumentatsiooni koostamise süsteemi kaks kuni kolm konvertimist. Nüüd kasutatakse CAD-mudeleid otse, luuakse kiiresti soovitud 3D makett ja samal ajal kõrvaldatakse võimalikud konvertimisega kaasnevad aja- ja andmekaod.

„Ühtlasi tagab süsteem automaatselt, et töötame alati kliendi viimaste failidega, mis tähendab, et mudeli uuendamisel ei pea me otsast peale konvertimisega alustama. See kõrvaldab suure hulga korduvat tööd. Varasemalt kulutasime nii meie kui kliendid palju aega kontrollimisele ja e-kirjade edasi-tagasi saatmisele. See on nüüd minevik,“ ütleb ta.

Juha Rintala rõhutab, et lihtsustatud töövoog säästab tohutult aega:

„Saame teha samu asju kolm korda kiiremini. SolidWorks Composeriga vähenes visualiseerimisülesannetele kuluv koguaeg kuni 60 protsenti nii meie kui meie klientide jaoks,“ seletab ta.

Ta tõstab esile ka seda, et originaalsete* CAD-mudelite otsene kasutamine aitab luua tihedama integratsiooni Citec Oy Ab ja tema klientide vahel, muutes koostöö lihtsamaks ja dünaamilisemaks: 

„Meie mõtteviisi kohaselt on selline partnerlus klientidega ideaalne.“
SolidWorks Composer on samamoodi aidanud tihendada ja paindlikumaks muuta ka sisemist koostööd, kuna süsteem võimaldab inseneridel ja visualiseerimismeeskondadel töötada samade ülesannete kallal üheskoos, räägib Rintala.

Citec tegeleb nüüd SolidWorks Composeri rakendusala laiendamisega müügi- ja turundusmaterjalide tootmisele ning mujalegi.
„Saame teha samu asju kolm korda kiiremini. SolidWorks Composeriga vähenes visualiseerimisülesannetele kuluv koguaeg kuni 60 protsenti nii meie kui meie klientide jaoks,“ Juha Rintala, Citeci visualiseerimismeeskonna juht

* SolidWorks Composer loeb otse SolidWorksi, Catia, Pro-E, Inventori ja muid faile.

Vaata ka vebinare: