SolidWorks Plastics 2013


Kui oled juba pikemat aega SolidWorksi kasutaja, siis ehk meenub, et 2007 versioonis oli MoldflowXpress – piiratud funktsionaalsusega valuvormi simuleerimisvahend, mis sisaldas üldist materjalide andmebaasi, ühe detaili analüüsi, ühe toitekanali kasutust ning OK/NOK tulemust, mis näitas, kas vorm täitus või mitte. Tarkvara oli päris kasulik ja kenasti integreeritud SolidWorksi, kuid hiljem see eemaldati.


SolidWorks Plastics aluseks olevad tehnoloogiad kuuluvad ettevõttele  SIMPOE SAS, mis on viimasel kümnendil tegelenud plastmasstoodete tootmisprotsessi analüüsidega. Seega sisuliselt pole SolidWorks Plasticsuus toode, lihtsalt  nüüdsest on ta SolidWorksi pere liige.
SolidWorks® Plastics 2012 võimaldab projekteerida plastdetaile või survevaluvorme, ennustada ning vältida tootmisdefektide tekkimist projekti algusjärgus, välistada kulukat ümbertegemist, parandada kvaliteeti ja kiirendada tooteturuletoomist.  Kergesti kasutatava ning täielikult SolidWorksi integreeritud tarkvarana aitab SolidWorks Plastics detailide modelleerijatel, valuvormide projekteerijatel ja vormide tegijatel optimeerida konstruktsiooni ja tootmiskõlblikkust tuttavas 3D modelleerimiskeskkonnas.

Sind juhib samm-sammult Intuitiivne kasutajaliides. Analüüsi ülesseadmiseviisard, intelligentsed eelvalikud ja automatiseeritud protsess tagab selle, et simulatsioon saab üles seatud korrektselt, seda ka juhul, kui oled harv simuleerimise tööriistakasutaja. SolidWorks Plastics materjalide andmebaas sisaldab ligikaudu 5000 plastmassi marki ning on täiesti seadistatav kliendi materjalide jaoks.

Plastdetailide projekteerijad saavad koheselt tagasisidet, kuidas on vaja muuta detaili geomeetriat ja tehnoloogilise protsessi tööparameetreid (muuta seina paksust, valukanalit paigutust, materjali), et kiiremini saavutada vajalikku tulemust. Samas survevaluvormide projekteerijad saavad kiiresti optimeerida mitmeõõnelise valukanali, vormi ja matriitsi ning toitekanalite paigutust.
Tootearenduse algetapis on disainimuudatuste kulud veel mõistlikud, samas mõjud kõige suuremad. Mida varem saab plastdetailid ja valuvormid  optimeeritud, seda kasulikum.


SolidWorks Plastics on saadaval kahes versioonis:SolidWorks Plastics Professional on mõeldud inimestele, kes tegelevad  plast- ja survevalu detailide projekteerimisega.

See võimaldab detailide projekteerijatel kontrollida seinapaksuse ühtlust, lisada liitekanaleid valutühemike vältimiseks ja ennustada (kas vähendada või kõrvaldada) kraadide tekkimist.

SolidWorks Plastics Professionali tähtsaimaks eeliseks on see, et võimaldab detaili projekteerijatel kontrollida toote valmistatavust projekteerimise algjärgus, enne vormide valmistamist. Muidugi maksab tarkvara päris palju, kuid võrreldes kuludega, mis kaasnevad mõne rikutud survevaluvormi prügikasti viskamisega, on siin tegu kasuliku investeeringuga.


Tugevad küljed:

  • Integreeritud CAD:  täielikult ehitatud SolidWorks keskkonda, ühes kohas saab analüüsida ja muuta konstruktsioonide valmistatavust ja optimeerida nii kuju, mõõde  kui funktsiooni
  •  Lihtne õppida ja kasutada: õppimine võtab paar minutit  ja ei nõua põhjalikke teadmisi analüüsist või plastidest
  •  Lihtsustab informatsiooni liikumist projekteerijate vahel: HTML aruanded lubavad kiiremini ning lihtsamini teavitada simulatsiooni tulemusest ning nõu anda nii projekteerijatele ning tootjatele.

SolidWorks Plastics Premium on loodud survevaluvormide projekteerijatele ning tootjatele.
See on suurepärane täisfunktsionaalne vahend vormide analüüsimiseks, toetab ühe- või mitmeõõnelisi vorme, mitmeõõneliste valuvormide paigutust ja pakub ka laia valikut aruandlusväljavõtteid  probleemsete kohtade selgitamiseks ja lahendamiseks. SolidWorks Plastics Premiumis on võimalik automaatselt koostada aruandeid, jagada tulemusi teistega. Peamine eelis võrreldes eraldiseisvate analüüsilahendusega on see, et on sisseehitatud SolidWorksi ja kasutab tuttavat töökeskkonda.
Tugevad küljed:
  • Kulukate vormide ümbertegemiste vältimine: SolidWorks Plastics tagab, et vormid sobivad kohe esimene kord ja väldib aeganõudvat, kulukat ja tarbetut ümbertegemist
  • Toitesüsteemi optimeerimine: räbupüüdeli, kollektori, toitekanali analüüs toitesüsteemi tasakaalustamiseks; optimeeri toitekanali tüüpi, suurust ja asetust; määra kindlaks parim kollektori või räbupüüdeli suurus ja ristlõige
  • Hinda etappide ajalisi parameetreid, sulgemisjõudu, materjali kulu: võimaldab vormi projekteerijatel ja tootjatel kiiresti ja täpselt omahinda arvutada; aitab tootjal valida injektsioonvormimise parameetreid ja vähendada plastiku raiskamist.

PLM Group Eesti tiim