Tootedisain SolidWorksis tõi Formland Design auhinna

MOEF A/S koos Georg Jensen Livinguga projekteeris oma viimase tootmisliini ALFREDO SolidWorksis. ALFREDO tooteliini eest said selle loojad Formland Design auhinna aastal 2011.

Eelmise aasta sügisel Herningi messil Formland pälvis Formland Design auhinna Georg Jensen, kes teeb koostööd meie kliendiga kliendiga Taanist MOEF A/S 


MOEF A/S aitas uue tooteliini disainida SolidWorksis, lisaks koostati dokumentatsioon ja loodi prototüübid. SolidWorks spetsialist Martin Holmberg MOEF’ist disainis tooted koostöös Rebecca Uthiga, kes on disainijuht Georg Jensen Living’us.

 
Toote juures olid olulised tehniline dokumentatsioon, vormid ja tootmisfailid. Lisaks sellele pidi erinevaid tooteid optimeerima ning ka virtuaalselt testima.

Kuna ALFREDO tooteliin sisaldab erinevaid materjale nagu teras, tamm, portselan ja klaas, siis toote disainimisel pidi arvestama palju faktoreid. Suur osa tööst oli pindade modelleerimine. Näiteks Martin Holmbergi töö oli erinevate pindade kohandamine õigel viisil sõltuvalt materjalist.  Toodetel oli kahekordne kõverpind, mille projekteerimine vajas parajalt nutikust.

SolidWorks on selle jaoks suurepärane tööriist, kuna ta võimaldab töötatada nii orgaaniliste kui ka mehhaaniliste pindadega. Jälgitavus programmi strutkuuris oli samuti tähtis faktor, kuna pidevalt oli vaja toodet kohandada ja muuta.

“Me konverteerisime failid SolidWorksis nii ,et meil oleks võimalik trükkida 3D prototüüpe toodetest. Üks toodetest, millest me prototüübi valmistasime, oli Peacock Pitcher ning tegime seda testimise eesmärgil. 3D printeriga oli see väga kulueffektiivne ja kiire. Meie arvutusi, tehnilist dokumentatsiooni ja tootmisfaile kasutati Georg Jensenis mõõtude ja muude andmete kontrollimiseks. Koostöö Georg Jensen’iga oli põnev, kuna nad pidevalt eksperimenteerivad oma disainidega” – Martin Holmberg – MOEF A/S

Lühendatult pressiteatest.

Julia Leontjeva,
Turundusassistent
CadON
CadONi tiim